Obě mužstva na sebe narazila 17. listopadu, kdy Litvínov přivítal Zlín na ZS Ivana Hlinky. Defenzivní boj rozhodl jediný gól, jehož autorem byl nestárnoucí Viktor Hübl. Verva hosty jednoznačně přestřílela, ale mezi třemi tyčemi panoval Libor Kašík. Na druhé straně se činil Denis Godla, který si díky fotbalovému výsledku připsal první litvínovské čisté konto.

Bodové zisky

Litvínov dokázal v posledních dvou zápasech získat pět bodů. Musel se však o ně pořádně poprat, nejdříve otáčel skóre proti Českým Budějovicím, naposledy oloupil Vítkovice. V úterním zápase to jiskřilo, začátkem třetího dějství zamířil do kabin Polák. Zkušený zadák neudržel nervy na uzdě a atakoval jednoho z litvínovských hráčů.

Domácí měli k dispozici sedmiminutovou přesilovku, ta ukázala, kde chemiky tlačí bota. Během početní převahy sice zasypali Svobodu několika střelami, ale kýžená branka nepřišla. Remízu dokonce zachraňoval Godla, který musel vytasit zákrok při trestné střílení. Nakonec vše dobře dopadlo, Litvínov zásluhou Patrika Zdráhala zvítězil. Branka padla čtrnáct vteřin po začátku prodloužení.

„My jsme samozřejmě rádi za výhru, i když jen dvoubodovou,“ řekl po utkání Vladimír Országh. „Byl to bojovný zápas, v němž dominovaly obrany a bylo málo šancí na obou stranách,“ pokračoval trenér v popisu utkání. „Měli jsme sedmiminutovou přesilovku, v níž jsme si ale vůbec nepomohli,“ dodal na závěr k promarněné šanci.

Denis Godla si díky hubenému skóre připsal druhou nulu v litvínovském dresu. „Snažím se soustředit na každý puk a držet výsledek 0:0 co nejdéle,“ pronesl po zápase lakonicky. Slovenský brankář musel absolvovat asi tři minuty v masce Davida Honzíka. Při jedné střel se mu totiž utrhl řemínek. „Snažil jsem se to nevnímat a soustředil jsem se na hru,“ řekl na adresu dočasné výstroje.

Nejvíce asistencí v týmu má pětice hráčů. Našli bychom v ní Richarda Jarůška, Patrika Zdráhala, Viktora Hübla, Martina Havelku a Jana Ščotku, všichni mají čtyři asistence. První dva jmenovaní spolu dokonce vedou tabulku produktivity.

Zlínská houpačka

Hanákům se aktuální sezona příliš nedaří. Střídají výhru s prohrou a patří jim aktuálně desátá příčka. Z posledních šesti zápasů dokázali vyhrát pouze dva. Na druhou stranu porazili silný Liberec, v posledním utkání ale nestačili na karlovarskou Energii.

Berani vstoupili do utkání lépe, po dvanácti minutách slavil Herman, jemuž nahrával Köhler. Hosté odpověděli zkraje druhé třetiny, ruce nad hlavu zvedal Redlich. V následujících minutách se především vylučovalo, trestů nakonec rozhodčí rozdal deset. Remízový stav vydržel až do prodloužení, a tak musela rozhodnout nájezdová loterie. V té rozhodl Jakub Flek a Energie zvítězila 2:1 po samostatných nájezdech.

„Zápas v Liberci nás stál hodně sil a bylo to poznat,“ vrátil se k předešlému kolu Robert Svoboda. „Soupeř měl daleko lepší pohyb, byl nebezpečnější,“ pokračoval hlavní trenér. Energie měla skoro dvojnásob střel než domácí. „Na druhou stranu jsme zápas ubojovali a bod v každém případě bereme,“ dodal na závěr.

Králem asistencí v hanáckém táboře je Antonín Honejsek, který se podílel na dvanácti gólech. O druhé místo se dělí Jakub Herman s Daliborem Řezníčkem, těm svítí u jména cifra šesti asistencí.