Konto našeho srdce 29.07.2019
Autor: Libor Weber

Hráči A-týmu podpořili handicapované sportovkyně z TJ Nola Teplice

Konto našeho srdce společně s hráči A-týmu podpořili Lenku s Martinou, handicapované sportovkyně z TJ tělesně postižených Nola Teplice. Děvčata se připravují na MS tělesně postižených v atletice v Dubaji, které je zároveň nominačním závodem na nadcházející paralympijské hry v Tokiu 2020.
Lenka se věnuje sportům už od svého dětství a i díky svému handicapu (dětská mozková obrna a spastická triparesa, postižení tří končetin) se věnuje závodům sprinterských tratí, běhu na 100 a 200 metrů. Mezi její dosavadní úspěchy řadí mimo jiné úspěšnou reprezentaci ČR na Letních paralympijských hrách v Londýně 2012 v para cyklistice.Martina trpí handicapem ortopedického charakteru dolních končetin. Mezi disciplíny Martiny patří běh na 100 metrů, vrh koulí a hody diskem a oštěpem. Mezinárodní para atletická asociace WPA organizuje mistrovství světa, které se letos koná v termínu 7. – 15.11.2019 v Dubaji. Právě na tuto kvalifikaci pro paralympijské hry v Tokiu poskytlo Konto našeho srdce finanční podporu. Přidali se i samotní hráči, kteří v kabině vybrali svůj příspěvek, a tak sportovci podpořili sportovkyně. Jedeme v tom spolu a Lence s Martinou budeme fandit.

Preview - Dorost dnes

Napraví dorost proti Mladé Boleslavi předchozí zaváhání?

Chemiky po výjezdu do Zlína a Pardubic čeká další domácí utkání. Tentokrát se na Zimním stadionu Ivana Hlinky představí proti Mladé Boleslavi. Hosté do zápasu půjdou s podobně kolísavou formou, jako právě litvínovští dorostenci. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu půl hodiny po poledni.
Více >
Zápasy - Dorost včera

Venkovní ztráta, dorost prohrál s pardubickým Dynamem 1:2

Nabitý program mladých litvínovských nadějí pokračoval čtvrtečním zápasem na východočeském ledě. Diváci viděli tvrdý souboj a na první branku si museli počkat až do druhé třetiny, kdy se trefil Kuchař. Domácí se v závěru zvedli a dvěma góly překlopili misky vah na svou stranu.
Více >
Preview - Junioři včera

Zlomí juniorka nepříjemnou sérii? V pátek přijede Salzburg

Druhý duel v tomto týdnu sehrají hokejisté litvínovské juniorky v pátek proti Salzburgu. Rakouskému soupeři mají co oplácet, v listopadu mu venku podlehli po nájezdech. Úvodní buly bude vhozeno v pět hodin.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Vítkovice Steel
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 17:00 | Jun.
Litvínov mládež
EC Red Bull Salzburg (AUT)