Konto našeho srdce 29.07.2019
Autor: Libor Weber

Hráči A-týmu podpořili handicapované sportovkyně z TJ Nola Teplice

Konto našeho srdce společně s hráči A-týmu podpořili Lenku s Martinou, handicapované sportovkyně z TJ tělesně postižených Nola Teplice. Děvčata se připravují na MS tělesně postižených v atletice v Dubaji, které je zároveň nominačním závodem na nadcházející paralympijské hry v Tokiu 2020.
Lenka se věnuje sportům už od svého dětství a i díky svému handicapu (dětská mozková obrna a spastická triparesa, postižení tří končetin) se věnuje závodům sprinterských tratí, běhu na 100 a 200 metrů. Mezi její dosavadní úspěchy řadí mimo jiné úspěšnou reprezentaci ČR na Letních paralympijských hrách v Londýně 2012 v para cyklistice.Martina trpí handicapem ortopedického charakteru dolních končetin. Mezi disciplíny Martiny patří běh na 100 metrů, vrh koulí a hody diskem a oštěpem. Mezinárodní para atletická asociace WPA organizuje mistrovství světa, které se letos koná v termínu 7. – 15.11.2019 v Dubaji. Právě na tuto kvalifikaci pro paralympijské hry v Tokiu poskytlo Konto našeho srdce finanční podporu. Přidali se i samotní hráči, kteří v kabině vybrali svůj příspěvek, a tak sportovci podpořili sportovkyně. Jedeme v tom spolu a Lence s Martinou budeme fandit.

Rozhovory - Dorost včera

Dorost se dál trápí. Jako bychom zapomněli hrát hokej, mrzí Čermáka

Dorostenci zažívají nepříjemné období, v posledních pěti zápasech získali pouze jednu výhru. V posledních dvou utkáních rozhodla jediná branka, což mrzí hráče, který góly spíše dostává. Brankář David Čermák je důležitou postavou mladých chemiků. Jak vidí své postavení v týmu?
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK