A-tým 09.09.2023
Autor: Vladislav Kollert

Hráči si zvolili nová čísla dresů. Ovlivnil je Michael Jordan i rodiče

Fanoušci budou moci v nové sezóně pozorovat chemiky s novými čísly na dresech. Kromě nových posil, které si zvolily svá první litvínovská čísla, se událo také několik změn ve stávajícím kádru.

Nejnižší číslo mezi útočníky bude v týmu nově oblékat Petr Koblasa. Ten si zvolil ikonickou desítku, se kterou odehrál téměř celou kariéru. „Bylo to taťkovo přání, když jsem začínal s hokejem. Desítka se mu líbila, hráli s ní jeho oblíbení hráči. Tak už mi to zůstalo," zdůvodňuje svou volbu Koblasa.

Vazby k číslu z mládežnických let má také David Kaše, který následující ročník odehraje s číslem 25. „S pětadvacítkou jsme s bráchou hráli v určitých fázích našich kariér oba. Byla to celkem jednoznačná volba," říká David Kaše. Jeho bratr Ondřej bude naopak nastupovat s číslem 73„Pětadvacítku jsem přenechal bráchovi, já si zvolil číslo 73. Je to ročník narození rodičů, takže k číslu mám velký vztah," říká starší z bratrů Kašových.

Kanadský obránce Kevin Czuczman odehraje svůj premiérový extraligový ročník s číslem 27. „To číslo si mi líbí. Zároveň ho nosíval Scott Niedermayer, kterého jsem v mládí hodně sledoval, takže i on mě při výběru čísla ovlivnil," popisoval své důvody kanadský obránce po svém příletu na začátku srpna.

V brankovišti hlásí změnu také Matej Tomek. „Nově budu chytat s číslem 42. Narodil jsem se 24. května, svátek mám 24. února. V dorostu Slovanu Bratislava jsem dostal 42ku a od té doby je to mé go-to číslo," říká slovenský brankář.

Jednou ze změn je také číslo Lukáše Válka, který v Litvínově nastupoval převážně s číslem 81. Nově bude jeho záda zdobit číslo 23. „Moje dcera se narodila 23., takže to máš pro mě zvláštní význam. Zároveň to bylo číslo Michaela Jordana, kterému jsem vždycky fandil," zakončuje litvínovský navrátilec, který v nadcházejícím extraligovém ročníku naskočí již do 10. sezóny v dresu Litvínova. 

Nejnovější posilou je britský forvard Liam Kirk. Ten do Litvínova dorazil osm dnů před začátkem extraligové sezóny, na dresu bude oblékat číslo 94. „Mé číslo je čtrnáctka, ale z logických důvodů ji v Litvínově mít nemohu. Vždycky mám na dresu čtyřku, můj bratr hraje s číslem 90, takže 94 byla logická volba," říká rodák ze Sheffieldu.

Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři padli v Liberci kvůli nepovedené druhé části

Mladí hráči Vervy se dnes naposledy představili v první fázi soutěže mimo své mantinely, vycestovali do Turnova k souboji s Libercem.
Více >
Zápasy - Dorost 25.11.2023

Dorostencům zápas v Liberci utekl ve druhé třetině

Ve čtvrtek Verva dokázala na svém ledě vynuloval Mladou Boleslav, dnes na tento výsledek toužila navázat v Liberci. Karty byly před zápasem rozdány jasně, sedmý Litvínov ztrácel na svého soupeře v tabulce jediný bod, v případě výhry ho tak mohl přeskočit, to se bohužel ale nepovedlo.
Více >
Zápasy - Junioři 25.11.2023

Junioři ztratili zápas v poslední periodě

Mladí hráči Vervy sehráli se Spartou vyrovnaný duel, ten jim ovšem protekl mezi prsty ve třetím dějství.
Více >