Klub 04.09.2023
Autor: Vladislav Kollert

Hráči zahajovali školní rok na Sportovce, na stadion dorazila střední škola Educhem

Hráči litvínovského A-týmu se u příležitosti začátku nového školního roku zúčastnili slavnostního zahájení na SSZŠ Litvínov, kam dorazili přivítat prvňáčky a podpořit nejen začínající hokejisty. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se poté pokračovalo se Střední školou Educhem, která si ve spolupráci s majitelem klubu ORLEN Unipetrol připravila netradiční zahájení školního roku na ledové ploše.

Historická vazba mezi Soukromou sportovní základní školou (SSZŠ) a litvínovským A-týmem je hokejovým unikátem. Desítky hráčů Litvínova školu navštěvovaly, včetně vítězů z Nagana Roberta Reichela, Martina Ručinského, Roberta Langa a Jiřího Šlégra, kteří chodili do jedné třídy. 

Na pokračování této tradice se pracuje i nadále, hráči mládežnických kategorií tvoří nemalou skupinu žáků ve všech třídách. U příležitosti zahájení jubilejního 30. školního roku dorazili na SSZŠ Martin Havelka, Ondřej Jurčík, Lukáš Válek, Jan Strejček, Lukáš Klika a Filip Helt, bývalí studenti, doplnění o Radima Šaldu, Šimona Zajíčka a Pawla Zygmunta.

Netradiční zahájení školního roku si připravila také Střední škola Educhem, která ve spolupráci s majitelem klubu ORLEN Unipetrol uskutečnila první školní den přímo na ledové ploše Zimního stadionu Ivana Hlinky. Kromě přivítání studentů prvního ročníku došlo na ocenění žáků se stipendiem, kteří si kromě finanční podpory odnesli i malý dárek. 

Hlavními strůjci nápadu o uskutečnění akce na hokejovém ledě byli vedoucí odboru náboru, vzdělávání a HR marketingu ORLEN Unipetrol Petra Jirkovská a senior specialista HR marketingu ORLEN Unipetrol Miroslav Zavřel. „V listopadu za námi přišel statutární ředitel školy, pan Prošek, který se z důvodu vysokého počtu zájemců o studium obával o přeplnění kapacity v kulturním domě na Meziboří. Přišli jsme tak s Petrou Jirkovskou s nápadem uskutečnit tuto akci na zajímavějším a netradičním místě," říká Zavřel. Akce se všem moc líbila. Jsme moc rádi, že je o tuto školu zájem a počet studentů stále roste a doufáme, že i nadále bude v růstu pokračovat," dodává.

Fotogalerie

Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři padli v Liberci kvůli nepovedené druhé části

Mladí hráči Vervy se dnes naposledy představili v první fázi soutěže mimo své mantinely, vycestovali do Turnova k souboji s Libercem.
Více >
Zápasy - Dorost 25.11.2023

Dorostencům zápas v Liberci utekl ve druhé třetině

Ve čtvrtek Verva dokázala na svém ledě vynuloval Mladou Boleslav, dnes na tento výsledek toužila navázat v Liberci. Karty byly před zápasem rozdány jasně, sedmý Litvínov ztrácel na svého soupeře v tabulce jediný bod, v případě výhry ho tak mohl přeskočit, to se bohužel ale nepovedlo.
Více >
Zápasy - Junioři 25.11.2023

Junioři ztratili zápas v poslední periodě

Mladí hráči Vervy sehráli se Spartou vyrovnaný duel, ten jim ovšem protekl mezi prsty ve třetím dějství.
Více >