Černožlutá juniorka se nachází na čtvrté pozici tabulky A. Po povedeném startu se mladíci zasekli a přišlo výsledkově špatné období, v říjnu zvítězili všehovšudy dvakrát. Tým bodově táhne útočník Svoboda, v těsném závěsu za ním je kapitán Bartoš. Další klíčovou postavou je právě Martin Pejsar, předvádějící v této sezoně skvělé výkony.  Realizační tým juniorů se tak jednomyslně shodl udělit ocenění právě jemu.

Po šestnácti zápasech se nacházíte na čtvrtém místě tabulky A. Jste se současnou pozicí spokojeni nebo hledíte výš?

„Už po prvních pár zápasech jsme se viděli nejhůře na druhém místě, ale tím, jak se věci vyvinuly, je teď naším cílem alespoň třetí místo.“

Po slibném startu přišel herní výpadek a debakly s Kladnem a Plzní. Jak si je vysvětluješ?

„Vždy za to mohly naše fatální chyby. Jak moje, tak i chyby v obraně či útoku. Myslím, že ty nás provází už od 11. kola.“

Jak kabina reagovala na nepovedené období?

„Doufám, že mluvím za všechny, když řeknu, že jsme se snažili makat čím dál víc a vyhoupnout se zpátky do sedla. Ale sem tam se někdo urazil, netrénoval naplno, a to bych řekl, že byl kámen úrazu.“

Při posledních dvou vítězných zápasech jste vstřelili dohromady čtrnáct branek. Vrátily vám alespoň tyto dva zápasy sebevědomí?

„Doufám že ano. Bohužel teď máme reprezentační pauzu, ale snad to přeneseme i do dalších zápasů.“

Odchytal jsi skoro 800 minut, tým na tebe spoléhá. Jak bys zhodnotil svoje letošní výkony?

„Kromě pár chvil si myslím, že jsem podával vcelku stabilní výkony. Teď bude nejdůležitější se neustále zlepšovat.“

Jak se ti pracuje s kolegy v brance, Zajíčkem a Zelenkou?

„Výborně! Vzájemně se podporujeme, vycházíme si vstříc a za to jsem hrozně rád. Zatím nejlepší trojice brankářů, které jsem byl součástí.“

Vaší letošní ambicí je určitě postup do play-off. V čem vidíš největší sílu týmu?

„Naší předností by měla být převážně ofenziva a také samozřejmě my gólmani (smích).“

A-tým Vervy vstoupil do extraligy šesti výhrami, pak na mužstvo dolehla krize. Sleduješ zápasy áčka?

„Často se mi jejich zápasy překrývají s tréninky, ale když mám čas, tak je sleduji. Naše áčko se hodně trápí v koncovce, stejně tak jako my v krušném období.“