branky: 35. a 40. Vlasák, 17. Lammers, 30. Slaney, 54. Johnson, 60. Straka - 43. Jenáček
(Zápas jsme průběžně sledovali)

Na minulého vítěze základní části Litvínov v neděli odpoledne nestačil. Nerozhodný stav vydržel do 17. minuty. Na výsledku se nejvíce podílela druhá třetina, kterou domácí vyhráli 3:0. Jedinou branku Benziny zaznamenal za stavu 4:0 Martin Jenáček.

Litvínov nemohl v tomto zápase (vzhledem k podmínce Plzně při dohodě o jeho uvolnění) využít Jaroslava Kracíka. Brankář Petr Franěk musel poprvé zasahovat už po dvaceti vteřinách, ale očekávaný nápor domácích se pak spíš nedostavil. A když, tak v nijak mohutném provedení. V 10. minutě vedl delší pobyt domácích v útočném pásmu ke Kroupově vyloučení, ale i tuhle zkoušku defenzíva hostů přestála bez úhony.

Ve 13. minutě musel Kroupa za katr znovu. Spolu s ním i plzeňský Frolo a litvínovský Vopat, takže z toho rezultovala druhá přesilovka Indiánů. I tehdy se hosté ubránili. Obrany dál dominovaly.

Aktivnější Západočeši získali vedení po tvrdé ráně Lammerse, který vypálil z jízdy z hranice levého kruhu v 17. minutě. Gól padl tak trochu jako blesk z čistého nebe, v těch okamžicích už byla ČEZ Aréna nezvykle ztichlá.
Těsný stav vydržel až do první přestávky, do níž nebyl brankáři Salfickému započítán, resp. ohlášen, ani jeden zásah.

To se po změně stran rychle změnilo, Litvínov druhou část zahájil o poznání aktivněji a gólmana soupeře zaměstnával pravidelně. Ve 26. minutě mohl vyrovnat Kubát, z mezikruží pálil vedle. Vzápětí se před Fraňkem objevil Straka.

Ve 29. minutě došlo ke skrumáži před Fraňkem a následně k Maxově vyloučení na 2+10 minut, které po vyšachování bránící čtveřice a Vlasákově přihrávce zblízka snadno využil Slaney.

Do 32. minuty si Litvínov počkal na první přesilovku, umožnil mu jí Dresler. Benzina byla padesát vteřin v tlaku a poté co Heřman zdržoval hru, změnila se výhoda ve dvojnásobnou. Hosté ostřelovali Salfického od modré, ale poté, co se první provinilec vrátil do hry, zmocnil se kotouče ve středním pásmu Vostřák, uvolnil se a Vlasák v signalizované výhodě jeho akci dokončil.

Ve 38. minutě zneškodnil Franěk možnost Kováře. Počtvrté kapituloval při Majdanově trestu 39 vteřin před druhou sirénou, zblízka zakončoval znovu Vlasák.

V závěrečné třetině po velké šanci Vostřáka překvapil Salfického Martin Jenáček. Gól jeho tým povzbudil k další aktivitě. Ve 45. minutě oslabil Plzeň Kovář, spoluhráči se ubránili. Stejně se vedlo Benzině při trestu Černého, ale vteřinu před jeho návratem skóroval tečí Johnson. Poslední slovo měl domácí kapitán Straka.

Litvínov potřetí venku skóroval jen jednou a na body to ani tentokrát nestačilo.
V pátek se pokusí navázat na předchozí domácí výkony proti Mladé Boleslavi.

Marian Jelínek (Plzeň)
: "Pro nás to bylo velmi těžké utkání, protože jsme chtěli odčinit páteční zápas. Nikoho bych dnes nechtěl vyzdvihnout, byl to týmový výkon. Je však třeba přiznat, že Litvínov nám výhru ulehčil."

Jiří Kučera (Litvínov): "Dneska jsme předvedli katastrofální výkon. Ještě se mi nestalo, že bychom za první třetinu ani jednou nevystřelili. Tým byl celý zápas apatický a nejvíc mě mrzí, že kluci neměli vůli svůj výkon zlepšit. Minulý zápas jsme porazili Pardubice, teď přišel pád dolů."