A-tým 27.06.2018
Autor: Redakce

Jak se běhá sjezdovka

Asi většina z vás umí sjet na lyžích alespoň mírný svah. Je-li prudší, bude vás již méně. A co takhle opačně, nějakou tu sjezdovku v létě vyběhnout?
To už bude asi jen minimum lidí.

Hokejisté Vervy v letošní sezóně běhají v rámci letní přípravy na sjezdovce na Meziboří, kousek od Litvínova. V nadmořské výšce 600 metrů využívají i blízký atletický areál s tartanovou dráhou.

Hráči neběhají sjezdovku celou. Včera, v úterý, to byl jen první, prudší úsek, po kterém na sjezdovce následuje střední, pozvolnější část (lyžaři znají). Za to ten první úsek běží naplno.

Pak jen krátké vydýchání, sejít dolů a znovu dvacet vteřin dřiny. Celkem patnáctkrát, ordinoval kondiční trenér Ondřej Ježek.
(Uvádíme pro případ, že by si to někdo chtěl zkusit. Sjezdovka je volně přístupná).

Počasí vcelku ideální, ani vedro, ani zima. Travnatý povrch neklouzal, nebyl mokrý. Jako na zavolání vysvitlo během tréninku slunce.
Přesto bylo slyšet: „Co že to říkám? Ani nevím, co mluvím, mám mžitky před očima… Jsem rád, že dejchám...“

Po výbězích čekala hráče ještě posilovna. „Doufám, že tam dneska nebudeme dělat nohy…“

Fotogalerie

Zápasy - Dorost 17.01.2019

DOR: Povedená první třetina! Litvínov porazil Plzeň 3:0

Severočeši narazili na tradiční český klub, plzeňskou Škodu. Oba týmy na sebe narazily v průběhu sezony již několikrát. Na počátku ročníku vyhráli Západočeši 2:0. V dalších utkáních už ale štěstí přálo černožlutým. Nejdříve vyhráli 6:5 po prodloužení, poté v polovině prosince porazili Škodu 5:1.
Více >
Mládež 14.01.2019

Příjemné starosti! Slavík byl povolán do reprezentace

Litvínovský útočník Marek Slavík byl nominován do reprezentace do šestnácti let. Mladá litvínovská naděje se zúčastní přípravného kempu a dvou přátelských utkání. Reprezentační sraz se odehraje v Hodoníně od 21. - 23. ledna 2019.
Více >
Zápasy - Junioři 12.01.2019

JUN: Junioři obdrželi šestigólový výprask od Třince

T ř i n e c - Junioři k dalšímu zápasu DHL Extraligy juniorů zamířili do dalekého Třince, kde se utkali s tamními Oceláři. Zápas se pro černožluté barvy od začátku nevyvíjel dobře a nakonec skončil prohrou 0:6. Chemiky může těšit alespoň bod z nadstavby, kterou ovládli po nájezdech, ten rozhodující proměnil Ondřej Dufek.
Více >