Myšák je mezi nominovanými na první kemp do Frýdku-Místku, teprve po příjezdu hráčů ze zahraničí bude jasno, kdo tým opustí. První kemp startuje 10. prosince, pět dní nato dorazí zbylí členové nominace.

Reprezentace čekají před prvním ostrým zápasem ještě dvě přípravná utkání: první 20. prosince proti švédskému výběru a 22. prosince proti Slovákům. „Pro konečnou nominaci bude rozhodující výkonnost, psychická odolnost, přístup a nastavení ke hře. Každý z hráčů od nás dostane roli a tu bude muset pro celkový úspěch týmu do puntíku plnit,“ uvedl na webu hokej.cz trenér Václav Varaďa.

Mladý útočník se účastnil letošního mistrovství světa do osmnácti let, v létě pak nechyběl na prestižním Hlinka Gretzky Cupu. V probíhající sezoně nastoupil v dresu Litvínova k 25 utkáním a zapsal osm bodů za čtyři branky a čtyři asistence.

Velký talent severočeského klubu za dvacítku debutoval před měsícem na Turnaji čtyř v Helsinkách, kde odehrál tři klání proti reprezentacím Švýcarska, Ruska a Finska. A jak tehdy Myšák viděl svoje šance na nominaci na domácí mistrovství? „Myslím, že to je reálné. Každý tady má stejnou šanci. Záleží jenom na tom, jak se o nominaci popereme,“ pravil pro hokej.cz.

Nominace reprezentační dvacítky na 1. kemp (od 10. prosince):

Brankáři (4):
Daniel Dvořák (LHK Jestřábi Prostějov), Nick Malík (HC Oceláři Třinec), Jan Bednář (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Spokane, WHL).

Obránci (10):
Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko), Tomáš Dajčar, Jan Mlčák, František Klejna, Miroslav Kukla (všichni HC Stadion Litoměřice), Radek Kučeřík (Saskatoon, WHL), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav), Ivan Lytvynov (ČEZ Motor České Budějovice), Jan Štibingr (Madison Capitols, USHL).

Útočníci (15):
Karel Plášek (HC Kometa Brno), Jan Myšák (HC VERVA Litvínov), Petr Čajka (Ženeva, Švýcarsko), František Řehák (Rapperswil, Švýcarsko), Zdeněk Sedlák (Hermes, Finsko), Martin Lang (Kamloops, WHL), Michal Gut (Everett, WHL), Jonáš Peterek (Calgary, WHL), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jan Šír (Bílí Tygři Liberec), Vojtěch Střondala, Otakar Šik, David Vitouch (všichni HC Stadion Litoměřice), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Ondřej Pavel (Fargo, USHL).

Nominovaní hráči na 2. kemp (od 15. prosince):

Brankář (1):
Lukáš Dostál (Ilves Tampere, Finsko).

Obránci (2):
Libor Zábranský (Moose Jaw, WHL). Šimon Kubíček (Seattle, WHL),

Útočníci (7):
Jakub Lauko (Providence, AHL), Jan Jeník (Hamilton, OHL), Matěj Pekař (Barrie, OHL), Filip Koffer (Prince George, WHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie, OHL), Michal Teplý (Winnipeg, WHL), Adam Raška (Rimouski, QMJHL)