Rozhovory 15.02.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Jan Ščotka: Bod bereme, s výkonem nemůžeme být spokojení

Během utkání byl hodně vidět, často rozdával hity a obíral soupeře o kotouč. Klíčovou roli sehrál obránce Jan Ščotka při jediné litvínovské brance, kdy dokázal přesnou nahrávkou najít Richarda Jarůška. Díky trefě domácího útočníka dospěl zápas do prodloužení. Jak viděl zápas nejproduktivnější litvínovský bek?
Chemici měli v hlavách poslední vzájemný zápas, kdy s Libercem padli vysoko 1:6. Debakl chtěli odčinit, Bílí Tygři ale byli velmi dobře připravení. Litvínov měl k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázal proměnit. Ve druhém dějství pálil přesně Derner, Verva se snažila manko dohnat, což se jí povedlo zásluhou Jarůška. O vítězství hostů nakonec rozhodl v prodloužení Gríger.

„Zlatý bod,“ oddychl si po utkání Ščotka. „Nebýt Denise Godly, tak zápas mohl skončit 7:0,“ nastínil vývoj bez maskovaného muže, který čelil více jak třiceti střelám. Verva vyrovnala prakticky za minutu dvanáct. „Hodil jsem to před branku a Ríša to doplácnul do brány,“ komentoval litvínovskou trefu stěžejní obránce Vervy.

„Jednoznačně nás srážely fauly,“ hledal problém v nedisciplinovanosti hráčů. Litvínov se provinil čtyřikrát, stejným počtem se předvedl i Liberec. Zajímavostí je, že ani jeden tým nedokázal početní výhodu využít. Domácí dokázali ubránit nebezpečnou libereckou přesilovku, která patří k nejlepším v lize. „Možná jsme bránili lépe, ale i přesto měl Liberec spoustu šancí,“ řekl Ščotka.

„V posledních zápasech se musíme zaměřit na obranu,“ vypověděl bezprostředně po zápase. „Budeme se věnovat videu, pustíme si klipy z dnešního zápasu. Cílem je udržení desítky,“ uzavřel Ščotka.

Celý rozhovor s Janem Ščotkou:

Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >
Konto našeho srdce 08.04.2021

Kačenka bude po operaci opět trénovat v rehabilitačním centru v Klimkovicích

V pondělí 12. dubna nastoupí devítiletá Kačenka Zíková na další měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích. Kačku nečeká jen ozdravný pobyt, ale především pohybový trénink. Po prodělané dětské mozkové obrně a několika rehabilitacích v různých centrech v regionu a dalších v Klimkovicích podstoupila Kačenka operaci.
Více >