Mládež 08.09.2018
Autor: Ondřej Mach

Je obrovská čest být kapitán v klubu jako je Litvínov, říká D. Skuhrovec

Litvínovští dorostenci v úvodním zápase nového ročníku ELIOD Extraligy zvítězili nad PZ Kladno vysoko 9:1 a potvrdili tak roli favorita utkání. Velký podíl na výhře měl litvínovský kapitán David Skuhrovec, který se blýskl dvěma góly a několika dalšími momenty.
Vstřelil v úvodním utkání sezony dvě branky, nejprve otevřel skóre pěknou střelou zápěstím a poté navyšoval na 3:0 bekhendovým blafákem. Mimo to předvedl nespočet krásných akcí, které mohly skončit gólem, na hattrick se mu však dosáhnout nepodařilo.

Dal jsi dva góly. Jak se ti dneska hrálo, byl to první ligový zápas, nějaké shrnutí?

"Nehrálo se mi špatně, ale nebylo to ono. Začínali jsme na tři lajny, pak je trenér změnil. Zvykáme si na spoluhráče, sice jsme vyhráli 8:1, i prodloužení jsme vyhráli, ale jak říkám, nebylo to ono."


Byl to tvůj první zápas jako kapitán, cítil jsi nějakou zodpovědnost?

"Zodpovědnost je, ale je to obrovská čest být kapitán v takovém klubu jako je Litvínov."


Určitě nás zaujme i jméno Skuhrovec, jak tě podporuje táta?

"Táta je tady na každém zápase, podporuje mě ve všem, co dělám, je to skvělý táta prostě, lepšího tátu jsem si nemohl přát."


Ještě poslední otázka, nikdy jsi nechtěl být obránce jako táta, vždycky jsi chtěl být útočník?

"Táta mě odmalička dával na útok, tak si to nějak sedlo, nějak mě to netáhlo k obraně, ale táta byl obránce."


Zápasy - Dorost včera

Je dobojováno, dorostenci prohráli s Plzní 2:3 a v soutěži končí

Litvínov úvodní utkání série prohrál, a tak se vydal na východ Čech, aby tam vykřesal naději na postup. Fanoušci byli svědky povedené přetahované, na obě plzeňské branky dokázali Severočeši zareagovat. Nicméně na trefu Davida Špačka ze 48. minuty už odpověď neměli a domácí indiáni slavili postup do dalšího kola.
Více >
Rozhovory - Junioři před 2 dny

O play off rozhodlo první derby s Chomutovem, říká Berka. Sezonu hodnotí pozitivně

Litvínovští junioři v sobotu zvítězili na ledě Chomutova a dostali se na druhé postupové místo, radost jim ale nakonec zkazily Vítkovice, které doma vyzrály na Motor. Sezona tak pro juniory končí, o jejím průběhu a posledním utkání se rozpovídal nejlepší střelec Marek Berka.
Více >
Preview - Dorost před 2 dny

Zápas o všechno! Dorostenci se budou snažit vykřesat naději proti Plzni

Litvínovské naděje zažívají krušné časy. Sotva skončila nadstavbová část, museli se takřka ihned připravit na vyřazovací zápasy s Plzní. Severočeši prodloužili svou sérii proher na černou třináctku. Plzeň se díky vítězství 4:1 na Litvínovem ujala vedení v sérii 1:0, což znamená, že jim stačí už jen jedna výhra na postup.
Více >