Rozhovory - Žáci 21.04.2020
Autor: Petr Význer

Je velká škoda, že byla sezona předčasně ukončena, říká nadějný útočník Petružálek

Jakub Petružálek, synovec a jmenovec litvínovského útočníka Jakuba Petružálka, byl letos jednou z opor šesté třídy. Co prozradil v rozhovoru?
Šestá třída se letos umístila na třetím místě s minimální ztrátou na první Chomutov. "Úplně jsme to neočekávali, ale podle výsledků v sezoně jsem myslel, že soutěž vyhrajeme. Je velká škoda, že sezona byla předčasně ukončena, ale samozřejmě si uvědomuji, že zdraví je na prvním místě," řekl po nedokončené sezoně jeden z tahounů týmu. Letos zvládl odehrát i třináct utkání mezi sedmáky, kteří se ve své soutěži umístili na opačném konci tabulky. "Řekl bych, že v šesté třídě máme více vyrovnanější družstvo a hrajeme týmověji jako celek," okomentoval rozdíly mezi kategoriemi mladý forward. 

"Lépe jsem se cítil v kategorii šesté třídy, protože jak už jsem už zmínil, hrajeme více týmověji, a za druhé se k tomu přidají výhry v utkáních," vyzdvihl Hüblovu družinu. Během působení v obou věkových kategoriích odehrál celkem 28 zápasů, v nichž si připsal celkem 53 bodů za 32 branek a 21 asistencí. "Body jsou to hezké, ale víc mě těší týmový úspěch. Vcelku jsem spokojený, na druhou stranu je vždy co zlepšovat."

"Dříve jsem chodil na střelby. Momentálně se snažím připravovat doma sám. Radím se se svým strejdou o cvičeních navíc," prozradil, jak zlepšuje své schopnosti. "V kariéře bych chtěl pokračovat co možná nejdéle, samozřejmě zatím určitě v Litvínově. Co bude dál je ještě hodně daleko," odpověděl, kde vidí svou nejbližší budoucnost.

A ke komu mladý útočník vzhlíží? "Hráčů je víc, z domácí scény jsou to dva, hráč Litvínova a můj strýc Jakub Petružálek, druhý za vše, co dokázal Jaromír Jágr. Ze zahraničních soutěží David Pastrňák," sdělil na závěr.
Rozhovory - Žáci včera

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >