Fanoušci byli překvapeni, když chemici nestačili v předešlém mači na prvoligovou Jihlavu. Proti Boleslavi už to byla jiná píseň. Na branku se sice čekalo až do druhé třetiny, kdy se trefil Zdráhal. Hosté zareagovali pohotově a Šťastný zapsal první mladoboleslavský gól. Produktivní pětiminutovku zakončil Jarůšek, jenž využil Mahbodovu nahrávku. Výhru pojistil ve 45. minutě zkušený Viktor Hübl.

„Vítězství je pro nás nesmírně důležité, protože jsme měli za sebou pár nepovedených zápasů,“ začal s komentářem Országh. „Jsem spokojený pouze se dvěma třetinami, v té první jsme měli ze soupeře strach. Dali jsme mu hodně prostoru a prohrávali jsme souboje,“ pokračoval v hodnocení slovenský trenér. „Zachránil nás především brankář,“ složil poklonu gólmanu Godlovi.

Do druhé třetiny ale nastoupil úplně jiný Litvínov. „Šli jsme si za vítězstvím a každá výhra potěší,“ řekl Országh v klubové roušce. „Zápas hodnotím pozitivně, ale stále máme co zlepšovat,“ dodal střízlivě.

Verva má za sebou přípravu, ve které předvedla několik povedených výher, ale i smolných proher. „Přípravné zápasy nám ukázaly několik věcí,“ začal zeširoka někdejší útočník. „Já jsem poznával hráče, protože jsem tu nový. Strávili jsme spolu dva měsíce, což není příliš a já si myslím, že seznamování bude pokračovat i v průběhu sezony,“ zaměřil se na aklimatizaci v týmu.

„Je tam však hodně věcí, na kterých chceme pracovat. Některé se nám už povedly, ale určitě to bude chvíli trvat,“ vrátil se zpět k atmosféře. „Nebude to ze dne na den,“ dodal upřímně.

Vladimíra Országha čeká ve čtvrtek (17.9.) premiéra, litvínovským soupeřem budou Vítkovice. Jak budou probíhat poslední volné chvíle? „Pokračujeme v tréninku až do pátku. Poté dostanou hráči na víkend volno,“ popisoval plán na další dny.

Poprvé se v litvínovském dresu představil i Lotyš Oskars Cibulskis. „Měl těžkou pozici, protože se k týmu připojil v době rozběhnuté přípravy,“ odstartoval hodnocení nové severočeské akvizice. „Výborně vyřešil situaci přečíslení, byl důrazný v osobních soubojích, zároveň jsou tam věci, na kterých budeme muset zapracovat,“ zakončil rozhovor Vladimír Országh.

Celý rozhovor s Vladimírem Országhem: