Ten zápas určitě nebyl na porážku.

"Určitě ne. Proti minulým zápasům to bylo lepší, myslím si, že to viděl každý. Dneska jsme bojovali, měli šance i tlak, lidi nás hnali. Bohužel jsme nevyužili šance a máme nula bodů."

Litvínov prohrává, ale tebe asi hokej baví, protože jsi jedním z těch nejsvětlejších momentů posledních zápasů, střelecky se ti daří. Jak prožíváš, že tobě to jde a týmu výsledkově ne?

"Jsem rád, že mi to tam padá, ale nikoho podle mě nemůže bavit hokej, když prohrává. Po prohraném zápase se člověk cítí hrozně a je úplně zničený, když se vyhraje, tak by mohl klidně hrát ještě jednu třetinu. Po prohraném zápase to nemůže nikoho bavit."

Na druhou stranu těch gólů už máš šest, to je vyrovnání sezónních rekordů, co jsi měl.

"Ono se to těžko posuzuje. Letos jsem dostal šanci s Kubou Petružálkem a Jurou Mikúšem, to jsou oba hotoví hokejisti a strašně mi pomáhají. Neříkám, že ty loňské sezony jsem hrál se špatnými kluky, ale ten icetime nebyl tak velký, nebyl tam takový prostor, teď si člověk víc věří. Hodně mi pomohlo, že jsem se vyhrál v Litoměřicích, dostal jsem prostor a důvěru od trenérů, za což jim strašně děkuji. Myslím si, že mi to určitě strašně moc pomohlo."

Právě, ty jsi byl na začátku sezony přesunut do Litoměřic a ukázalo se to jako dobrý tah.

"Ukázalo, ale když jsem sem přišel, tak jsem hrál ve čtvrté lajně, nehrál jsem přesilovku. Pak jsem přišel do Litoměřic a hrál jsem druhou přesilovku, tak to není tak, že člověk luskne a najednou si v té přesilovce bude dovolovat. Já jsem vděčný trenérům tam, že se mnou měli první zápasy trpělivost, protože sám vím, že to nebylo ono. Pak jak člověk získá tu sebedůvěru a je na ledě víc a víc, tak začne ty situace řešit dobře a je to opravdu lepší."

Dává ti to touhu, že už tady chceš zůstat?

"Když jsem sem přišel z Litoměřic, tak jsem hrál ve čtvrté lajně. Chtěl jsem hrát v Litoměřicích, protože jsem cítil, že mě to někam posouvá. Teď jsem dostal prostor a určitě se tady chci udržet. Asi každý by se chtěl udržet v první lajně v extralize, teď jsem navíc hrál poprvé přesilovku. Určitě budu chtít, to je jasné."