A-tým 05.05.2016
Autor: Miroslav Petružálek

Jubilejní 20. ročník Referee Cupu 2016 ”Memoriál Jiřího Doskočila” ovládl Klášterec

Dne 29. 4. 2016 proběhl na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově, jubilejní 20. ročník REFEREE CUPU, turnaje rozhodčích ledního hokeje, který se hraje pod názvem ” Memoriál Jiřího Doskočila”.
Posledních pár let se tento turnaj pořádá pod názvem Memoriál Jiřího Doskočila z důvodu připomenutí si našeho dlouholetého kolegy a člena rozhodčích v Litvínově Jirky Doskočila, který bohužel tragicky zahynul. Každoročně se ho účastní několik týmů z různých koutů České republiky. Letos se na něj, vzhledem k pátečnímu termínu, přihlásily pouze čtyři týmy: pořádající Litvínov, dále z regionu Děčín, pozdější vítěz turnaje Klášterec nad Ohří a sympatický tým Českých Budějovic. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 20 minut čistého času. Pro některé týmy to bylo hodně náročné, protože sotva poskládaly dvě kompletní pětky do hry a bohužel na to doplatily výsledkově. Jinak se hrálo férově a nejdůležitejší bylo, že nebyl nikdo zraněn. Mým hlavním cílem pořádání tohoto turnaje je, abychom se sešli v co největším počtu a stmelili se a připoměli různé historky (ať už starší, či novodobé, a to nejen z pískání), protože během sezony na to nezbývá moc času. Velké poděkování zaslouží pan Josef Touš (67 let), který ve svém pokročilém věku, dokáže odpískat celý turnaj sám. Dále bych chtěl poděkovat mému otci Miroslavu Petružálkovi a manželce, kteří mi s pořádáním turnaje strašně moc každoročně pomáhají a také v neposlední řadě klubu HC Litvínov, který nám každoročně vychází vstříc.

Sestavy týmů: 

České Budějovice: 1 - Ondřej Drachovský, 9 - Daniel Pražák, 20 - Milan Jindra, 14 - Michal Zíka, 18 - Marek Trnka, 22 - Petr Bělohlav, 19 - Josef Mertl, 21 - Jiří Pražák, 8 - Stanislav Mertl, 5 - Lukáš Grochal, 3 - Jan Slavík, 14 - Martin Šesták, 16 - Petr Soukup.

Sestava pořádajícího Referee Litvínov: 1 - Ondřej Vlk, 2 - Alena Tydlitátová, 88 - Miroslav Petružálek, 16 - Zdeněk Němec, 11 - Petr Mašek, 20 - Kamil Hlinka, 7 - Marek Longauer, 18 - Patrik Goltsch, 9 - Martin Klika, 3 - Jirka Truhlář, 26 - Marek Fiala.


Výsledky turnaje:

Litvínov - Klášterec n. O. - 5 : 8, Děčín - České Budějovice - 1 : 5, Litvínov - České Budějovice - 1 : 7, Děčín - Klášterec n. O. - 2 : 4, Litvínov - Děčín - 2 :5, Klášterec n. O. - České Budějovice - 1 : 6.

Pořadí turnaje: 

1 - Klášterec n. O., 2 - České Budějovice, 3 - Děčín, 4 - Litvínov.

Individuální ceny: 

Nejlepší brankář - Farkaš Pavel (Klášterec n. O.)
Nejlepší střelec - Slavík Jan (České Budějovice)
Nejlepší hráč - Petružálek Miroslav (Litvínov) 
Největší dřevák - Mertl Stanislav (České Budějovice)


Všem zúčastněným bych chtěl ještě jednou poděkovat za připomenutí si našeho kamaráda a už se těším na další, v pořadí 21. ročník.
Mládež před 3 dny

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >
Konto našeho srdce 08.04.2021

Kačenka bude po operaci opět trénovat v rehabilitačním centru v Klimkovicích

V pondělí 12. dubna nastoupí devítiletá Kačenka Zíková na další měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích. Kačku nečeká jen ozdravný pobyt, ale především pohybový trénink. Po prodělané dětské mozkové obrně a několika rehabilitacích v různých centrech v regionu a dalších v Klimkovicích podstoupila Kačenka operaci.
Více >