Juniorka se tento týden vrátila do zápasového kolotoče, během dvou dnů rychle zvládla dva duely. Z prvního proti Karlovým Varům sice nevytěžila ani bod, proti Třinci už ale brala dva bodíky za výhru 2:1 po prodloužení.

Černožlutí sice po necelých třech minutách prohrávali, zásluhou Davida Skuhrovce se jim ale záhy podařilo srovnat. Po zbytek základní hrací doby dominovali oba maskovaní muži, druhý bod pak litvínovským vystřelil Daniel Čech.

Trenér Tvrzník viděl na hře svého týmu nedostatky, přesto však byl spokojen. „Pro nás dobré dva body. Škoda, že jsme nevyhráli normálně za tři. Třinec měl svoje šance, ale myslím, že jsme jich měli víc, akorát je nejsme schopní proměnit,“ zmínil.

„Nemá cenu se vymlouvat na to, že byla karanténa a klukům docházely síly. Myslím, že to bylo dobře odmakané. Ale pořád je tam spousta chyb v koncovce, zápas jsme mohli překlopit na svou stranu,“ pokračoval Tvrzník.

Co se týče produktivity, tak na jejím čele je momentálně Marek Berka (3+4). O druhé místo se dělí David Skuhrovec (3+3) s Lukášem Stehlíkem (1+5). V brankovišti pak kraluje Šimon Zajíček

Severočechy ale v neděli nečeká nic lehkého, postaví se totiž proti druhému týmu průběžné tabulky. Sparťané už sice odehráli deset utkání, z toho ale osmkrát slavili a pouze dvakrát končili jako poražení. Pražané tak s 22 body nahání první Vítkovice.

Naposledy si v sobotu poradili s třineckými Oceláři. Tým z hlavního města republiky k vítězství vykročil v první periodě, kdy si vybudoval dvougólový náskok, a přestože se hosté ve druhé třetině přiblížili, tak už to na body nestačilo.

V sestavě Sparty má fazonu hlavně Jakub Konečný, který už ke čtyřem gólům přidal devět asistencí. Mezi obránci zase vyniká Tomáš Tomek, ten už na svém kontě má třináct nahrávek. V brankovišti se objevuje především Jakub Krbeček.

Sestavy z posledního utkání

HC Litvínov: Zajíček (Zelenka) – Hocelík, Baláž, Háva, Kroupa, Hák, Dej – Skuhrovec, Stehlík (C), Slavík, Jindra, Berka, Kysela, Bartoš (A), Čech, Brouček, Jouza, Limanovský, Kočárek

HC Sparta Praha: Krbeček (Čazimi) – David, Tomov, Tůma, Kulhánek (C), Chvátal (A), Tomek – Hašek, Čermák, Klimo (A) – Krupička, Straka, Zembol – D. Vitouch, Mácha, Hauser – Konečný, Vágner, Theimer