Svěřenci trenéra Mrázka vstoupili do turnaje O Pohár DHL těžkým pražským tripem. V pátek se postavili Spartě a dlouhou dobu to vypadalo na zisk tří bodů. Litvínov vedl po brankách Kysely a Bartoše, slavný klub ale v posledních osmi minutách dokázal vyrovnat a klání dospělo až do prodloužení a následných samostatných nájezdů. V nich měli větší štěstí domácí, chemici tak ledovou plochu opouštěli pouze s jedním bodem.

Den nato se černožlutá skvadra utkala s úhlavním rivalem svého předchozího soupeře - Slavií. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Stehlík, červenobílým se však o chvíli později podařilo srovnat. Zásluhou útočníka Jindry si Litvínov odnesl do šatny jednobrankový náskok a už ho nepustil. V následujících dvou periodách přidali hosté čtyři góly a slavili zasloužené vítězství. Brankář Zajíček si připsal výborných 39 zákroků.

Vysoká výhra vynesla litvínovské až na čtvrtou příčku nabité tabulky. "Naše výhoda byla v tom, že jsme se Slavií hráli už v přípravě, a proto jsme se na ni mohli lépe připravit. Kluci většinu času dodržovali naše taktické pokyny, které jsme si řekli," začal pozápasové hodnocení trenér Radek Mrázek.

"Rozhodla lepší koncovka a za druhé právě dodržování těch taktických pokynů. My jsme si po druhé třetině museli s kluky promluvit o zbytečných faulech, které byly nic neřešící a strašně jsme si to tím zbytečně moc komplikovali," doplnil. Kouč narážel na sérii faulů z druhého dějství, to byly pravděpodobně chvíle, kdy se utkání lámalo.

Dalším sokem chemiků jsou zatím neporažené Pardubice. Východočeši navíc ještě neinkasovali, gólman Nečas lapil všech 62 střeleckých pokusů. Dynamo nejprve doma smetlo Zlín 3:0, dva body za gól a asistenci zaznamenal Jiří Bucek. V sobotu si pak stejným rozdílem poradilo s Olomoucí a vyhouplo se na druhé místo v tabulce.

Oba týmy na sebe v loňském ročníku narazily dvakrát. V prvním případě zvítězil Litvínov po samostatných nájezdech 4:3, Východočeši si spravili chuť domácí výhrou 7:3.

Litvínovské bodování po dvou zápasech vede Lukáš Stehlík (2+2), jenž proti Slavii dvakrát skóroval a přidal jednu asistenci. Petr Antoníček zase řídil třemi body (1+2) výhru nad Olomoucí, celkově má na kontě rovněž čtyři body.

Přijďte juniorku podpořit ve středu na Zimní stadion Ivana Hlinky! Úvodní buly je naplánováno na 17:00.