Juniorská sezona pokračuje pro Litvínov po skončení turnaje O Pohár DHL navazujícím DHL Superpohárem. Mužstvo bude v následujících týdnech bojovat o postup ze skupiny A, ve které narazí na Spartu, Slavii, Karlovy Vary a Kladno.

Černožluté družině se však start vůbec nepovedl. Severočeši nejprve ve vyrovnaném duelu podlehli Spartě a následně nepřivezli žádné body z Karlových Varů. V lázeňském městě otevřel skóre domácí tým, na začátku třinácté minuty se trefil Otakar Šik, útočník české reprezentace do dvaceti let.

Na jeho zásah zareagoval pět minut nato litvínovský obránce Jiří Háva. Energie ale měla navrch a ve druhé třetině si vybudovala rozhodující náskok. Dvakrát v rozmezí zhruba pěti minut se totiž prosadil Adam Křemen a hosté už se znovu dotáhnout nedokázali. Ve 47. minutě zvyšoval už na 4:1 David Novotný, skóre dvě a půl minuty před koncem upravil svou první brankou v juniorce obránce Jakub Kadár.

„Je to obrovská zkušenost. Jsem za ni velice rád, každý zápas si užívám,“ pravil nováček juniorky v nedávném rozhovoru. „Je to příjemné. Doufal jsem, že to tam někdy spadne,“ okomentoval svůj první gól.

Týmu tak patří poslední místo skupiny A. Pokud chtějí svěřenci trenéra Radka Mrázka ještě zabojovat o postup do play off, tak by měli bezpodmínečně porazit Slavii. S Pražany se mužstvo v probíhajícím ročníku utkalo dvakrát a v obou případech z toho byl tříbodový zisk.

Slavia je na tom podobně jako Litvínov, v dosavadním průběhu DHL Superpoháru nezískala ani bod a před chemiky je jen díky lepšímu skóre. Pražané ale odehráli pouze jedno utkání, a to první únorový den proti kladenským Rytířům.

Zápas plný obratů začal gólem hostí, za Kladno skóroval Martin Bláha. O tři minuty později ale srovnal Filip Štrombach a červenobílí na počátku prostřední periody dokonali obrat. Jenže Středočeši nesložili zbraně a dalšími dvěma góly se opět dostali do vedení, jejich autory byli Martin Nagy a Samuel Chrenka.

Po necelých sedmi minutách závěrečné části hry se Slavia znovu dotáhla zásluhou Tomáše Labuzíka, to však bylo ze strany domácích vše. V posledních dvou minutách se dvakrát prosadil Petr Hašek a vystřílel Kladnu kompletní tříbodový zisk. Na straně Pražanů si hned tři asistence připsal Jiří Puczek.

V předchozím turnaji O Pohár DHL byl nejproduktivnějším hráčem slávistů Damien Hradil (7+16), pozice nejlepšího střelce patřila Matěji Hasilovi (9+8). V brance se střídali především Petr Pánek a Michal Pittr