Minulý týden zastihl tým kapitána Dufka v rozdílné formě. V pátek byla soupeřem jeho týmu poslední Jihlava, kterou litvínovská družina připravila o plný počet bodů. Na výsledku 6:3 se z velké části podepsala poslední perioda, v níž chemici nastříleli tři branky.

O den později se vyzyvatelem Litvínova stala brněnská Kometa. Hosté se vedení ujali ve 12. minutě zásluhou Sedláčka, čtyři a půl minuty nato navýšil jejich vedení Bartes. O tříbrankový rozdíl se chvíli po polovině utkání postaral Martiška a pouhé dvě vteřiny před druhou sirénou snížil Fišer. Modrobílí si však závěr klání pohlídali a v závěrečné minutě stvrdili zisk tří bodu čtvrtým zásahem.

„Dneska to byl ze začátku vyrovnaný zápas, ale nás zase položilo, že po úplně nesmyslné individuální chybě dostaneme gól,“ začal pozápasové hodnocení kouč Radek Mrázek.

„Pak tedy nemůžu klukům upřít snahu, ale naše koncovka je žalostná, ale proto, abychom ty góly dali, jsme dělali strašně málo. Brno nás trestalo v produktivitě,“ dodal.

Severočeši tak momentálně hájí šestou příčku vyrovnané tabulky. Sedmá Sparta má jen o dva body méně, v její prospěch ale hovoří zápas k dobru.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je Přemysl Svoboda (10+15), jenž poslední duel s Moravany strávil pouze na střídačce. Druhým hokejistou v týmovém bodování je David Jindra (9+10). Jedničkou mezi třemi tyčemi je Šimon Zajíček

Sparťané za sebou mají nepovedený moravský trip. Ze Zlína, potažmo Olomouce nepřivezli ani bod a zaznamenali skóre 3:9. První duel se Zlínem měl poměrně jasný průběh, to střetnutí s Olomoucí bylo o něco napínavější.

Prvních dvacet minut se hrálo smírně, na domácí straně se prosadil Mácha, na hostující Kulhánek. Kohouti výrazný krok k výhře udělali ve druhém dějství, které opanovali 3:0. Snížení Vorobjeva v předposlední minutě přišlo pozdě, Pražané na olomouckém ledě prohráli 2:4.

Kanadské bodování týmu vede Josef Slavíček (8+9), druhý je reprezentační obránce Marek Bláha (4+13). Mezi třemi tyčemi úřaduje další člen reprezentační osmnáctky Oldřich Cichoň.

Sestavy z posledního utkání

HC Litvínov: Zajíček (Pejsar) – Bártek, Šubrt, Baláž, Kitzberger, Jonák, Háva, Miškovič – Jindra, Skuhrovec, Limanovský, Vopat, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda

HC Sparta Praha: Cichoň (Krbeček) – Fiala, Vorobjev, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Klodner, Tomek – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina