Napříč řadou soutěží probíhala minulý týden reprezentační přestávka. Výjimkou se v rámci turnaje O Pohár DHL stali litvínovští junioři, kteří měli na programu předehrávku 31. kola proti Českým Budějovicím. Utkání na jihu začali lépe domácí, když se v osmé minutě ujali vedení zásluhou Hrubce. Minutu nato však srovnal Háva a smírný stav panoval až do 26. minuty, kdy se prosadil hostující Stehlík.

Motor se na odpověď zmohl tři minuty před druhou sirénou a vítěze nakonec musely určit až samostatné nájezdy. V neoblíbené litvínovské disciplíně měli tentokrát více štěstí svěřenci trenéra Mrázka, z jihočeské metropole si tak odvezli dva body za výhru 3:2.

„Byl to jeden z těch slabších juniorských zápasů. Obě družstva nepředvedla nic extra, takže ta remíza byla spravedlivá a nájezdy, to už je loterie,“ zhodnotil duel stručně trenér Radek Mrázek.

Junioři se momentálně nacházejí na šestém místě velmi vyrovnané tabulky. Zapracovat by měli především na přesilových hrách, které jsou statisticky druhé nejhorší v celé soutěži (10,26 %). Na druhou stranu se zase pyšní velmi dobrým oslabením (89,19 %).

Týmovému bodování vévodí Přemysl Svoboda (9+13), za ním je David Jindra (8+9). Mezi obránci je na tom bodově nejlépe Ondřej Baláž (2+7), v brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček

Jihlavští jsou na samotném dne soutěže, v nové sezoně zatím výhru slavili jen třikrát. Dukla většinu říjnových zápasů strávila na venkovních stadionech, přičemž z šesti klání vybojovala jen bod. Návrat na domácí led zvládl celek z Vysočiny dobře, když porazil Zlín 5:2. Den poté ale nestačil na Olomouc těsně 1:2.

Duel s Morou začali lépe domácí, v páté minutě otevřel skóre svoji druhou letošní brankou Čermák. Pět minut poté srovnali kohouti krok díky Roseckému a vítězný gól vstřelil těsně před koncem druhé periody útočník reprezentační osmnáctky Handl.

„Naprosto vyrovnaný zápas, myslím si, že jsme byli i chvílemi lepší. Rozhodl produktivnější tým a myslím si, že ve druhé třetině, kde jsme měli pět nebo šest obrovských šancí, které jsme buď nedokázali vyřešit správně a nebo jsme jimi pohrdli a nakonec jsme dostali půl minuty před koncem gól do šatny,“ smutnil po zápase kouč Štěpán Moravec.

Dukla potřebuje body jako sůl a nyní se pro ně vydá do severočeského Litvínova. Jedním z problémů vysočinské družiny je nepříliš častá střelba, jihlavští střelci vyšlou na soupeřovu branku průměrně jen 28,63 střeleckých pokusů (nejhorší v soutěži).

Na čele jihlavské produktivity je Patrik Čermák (2+8), nejlepším střelcem je Jindřich Kardoš (6+2). V brance nejvíce prostoru dostává Ondřej Chaloupek

Druhým víkendovým sokem černožlutých bude brněnská Kometa. Ta je na tom tabulkově o něco hůře než Litvínov, modrobílí v současnosti drží deváté místo. Brněnští půjdou do ostrého klání po téměř třítýdenní pauze.

Poslední soutěžní utkání odehráli Moravané na ledě kladenských Rytířů. A byla z toho pořádná přestřelka. Středočeši za výhrou vykročili v první periodě, v níž vstřelili tři branky. Ve druhé dvacetiminutovce svůj náskok ještě navýšili a po zbytek času vývoj střetnutí kontrolovali. Dotahování Komety přišlo pozdě, Kladno doma zvítězilo 7:4.

Brněnští těží z vynikající úspěšnosti přesilových her, která dosahuje 30 %. Kromě toho mají i dobré oslabení: třetí nejlepší v soutěži.

V dresu Komety najdete nejproduktivnějšího hráče celého turnaje. Není jím nikdo jiný než Michal Kunc, jenž už nasázel devatenáct branek a přidal devět asistencí. Mezi třemi tyčemi se střídají Matěj Rachůnek a Jakub Kubík