Litvínov dál klopýtá

Černožlutým se momentálně v extralize juniorů bůhvíjak nedaří, na kontě mají tři porážky v řadě. O tu poslední se ve středu zasloužili hokejisté Salzburgu. Ti po celou dobu kontrolovali vývoj utkání a dokráčeli ke třem bodům, Litvínov v poslední periodě zápas alespoň zdramatizoval a podlehl těsně 3:4. Domácí nastoupili v dosti pozměněné sestavě, premiéru v této kategorii si připsali Kristián Kudrhalt, Jakub Kadár, Radovan Miškovič a Dominik Brouček.

Litvínov nyní čekají dva soupeří, kteří mu mají co vracet. Jak Spartu, tak Pardubice už dokázali Severočeši v letošním ročníku jednou porazit. Tým z hlavního města na začátku ledna přestříleli 7:6 až po prodloužení, na Pardubice pak vyzráli po samostatných nájezdech 4:3.

Bodovým lídrem je Přemysl Svoboda (19+27), jenž momentálně nastupuje v Chance lize za partnerské Litoměřice. Šest bodů za ním je nejlepší střelec týmu Marek Berka (24+16), první trojici uzavírá kapitán Dan Bartoš (22+15). Nejproduktivnějším obráncem je Ondřej Baláž (5+16), který momentálně reprezentuje Českou Republiku na Evropském olympijském festivalu mládeže. Jedničkou mezi třemi tyčemi je Martin Pejsar

Sparťanská dominance

Pro Pražany bude zápas s Litvínovem prvním po reprezentační přestávce. Před ní se nacházeli ve velmi dobré formě a vyhráli pětkrát za sebou. S desetibodovým náskokem se tak vyhřívají na prvním místě tabulky a zbrojí na play off. V předposledním klání před pauzou porazila Sparta v derby Slavii po prodloužení 2:1.

"Každá výhra nad Slavií se počítá, takže jsme za výhru v prodloužení rádi. Soupeř hrál hodně urputně, hodně do nás šel, kluci s tím měli docela problém," řekl po utkání trenér Tobiáš Slavíček. Hned o den později čekal klub z hlavního města boj o tři body na ledě Liberce. Jako první sice skórovali domácí, Pražané ale duel čtyřmi brankami otočili a závěr si pohlídali.

Bodování Sparty s velkým odstupem kraluje Ondřej Pšenička (25+33), druhým v pořadí je Tomáš Schwamberger (22+23) a třetím Ondřej Havlín (15+24), jenž je zároveň nejproduktivnějším obráncem Pražanů i celé soutěže. Brankoviště převážně střeží Jan Škorpík.

Proměnné výsledky a příděl Slavii

Pardubice se nachází těsně za polovinou extraligové tabulky a na Litvínov ztrácí pouhé tři body. V průběhu ledna Východočeši střídali lepší výsledky s horšími, v posledním lednovém utkání podlehli na ledě Liberce 3:4 až po prodloužení. Únor však načali ve velkém stylu. Pražskou Slavii na jejím ledě rozstříleli poměrem 3:9, navíc získali i bonusový bod z nadstavby.

Bodově se v Pardubicích nejvíce daří Vítu Rozlílkovi (27+21), jeho prvním pronásledovatelem je Jiří Bucek (17+24), třetí pak je Martin Kotka (12+22). Z beků je nejproduktivnější Daniel Blažej (4+15). Nejvíce zápasů odchytal Tomáš Vlk.