Nájezdy. Penaltová loterie je v letošním ročníku strašákem svěřenců trenéra Mrázka. Černožlutí ji ve třech případech ze čtyř nezvládli, jinak tomu nebylo ani ve čtvrtek, kdy se soutěž vrátila na sever Čech.

Skóre ve 12. minutě otevřeli liberečtí zásluhou Měchury. O vyrovnání se ještě během první třetiny postarali hvězdy reprezentační osmnáctky: Jan Myšák a Ondřej Baláž. Na konci prostřední periody se stav znovu vyrovnal, dvacet vteřin před druhou sirénou se prosadil Drábek.

V bláznivém třetím dějství přidaly oba týmy po dvou gólech, domácí Stehlík poslal zápas do prodloužení až 41 sekund před koncem při power play. V nastaveném čase měli černožlutí k dispozici přesilovou hru, kterou však nevyužili a na řadu přišly penalty. V nich druhý bod pro Liberec vybojoval Petr Gajda.

"Pro diváky to byl bezpochyby atraktivní zápas. Měl všechno, co juniorský hokej má mít," začal svoje hodnocení domácí trenér Mrázek.

"Na jednu stranu jsem rád, že jsme se zvedli po facce, kterou jsme dostali ve Varech. Ale když si někteří neuvědomí, že hrají pro mužstvo, tak výsledky budou vypadat takhle," doplnil kouč.

Celkem čtyři hráči z litvínovského kádru mají na kontě sedm bodů - Lukáš Stehlík (4+3), David Jindra (4+3), Dan Bartoš (3+4) a Ondřej Dufek (2+5). Z beků je nejproduktivnější Ondřej Baláž (1+3), v brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček

Středočeši jsou s deseti body na desátém místě, odehráli však o zápas méně než chemici. Bruslaře ještě v pátek čeká duel s nedalekým Chomutovem.

Ve třech hracích týdnech boleslavští zapsali čtyři výhry: dvě po základní hrací době a dvě po prodloužení. Body nezískali akorát na Kladně (porážka 1:7) a doma s Olomoucí (porážka 1:4).

Bodování zelenobílých kraluje Miroslav Vasilev (2+6), druhý je Andrej Moravčík (1+6). Mezi obránci se nejvíce daří Matěji Houškovi (0+4), v brance se střídají Tadeáš Zeithaml a Matěj Kmec

Přijďte litvínovskou družinu podpořit v sobotu na Zimní stadion Ivana Hlinky! Úvodní buly bude vhozeno v 16:00.