Nepříznivou sérii přerušili chemici na domácím ledě

Sérii pěti porážek v řadě se juniorům podařilo přerušit v sobotním zápase proti Liberci. Bláznivá první třetina, v níž padlo celkem pět branek, skončila poměrem 3:2 pro domácí. Vítězný gól černožlutých vstřelil ve druhém dějství tahoun Přemysl Svoboda, jenž v tomto duelu předvedl v tandemu s Markem Berkou skvělý výkon. Oba hráči zapsali po čtyřech bodech a měli podíl i na rozhodující brance nadstavby, kterou vsítil právě Berka. "Hráli jsme výborně střední pásmo, kde se nám podařilo zastavit spoustu akcí soupeře. Rychle jsme se snažili přecházet do útoku a myslím, že jsme od druhé třetiny byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli," pochválil po zápase tým trenér Mrázek. Vítěznou premiéru mezi juniory si v tomto utkání odbyl Marek Krocker.

Další utkání sehráli litvínovští už v pondělí, kdy na ZS Ivana Hlinky zavítala Plzeň. Domácí vlétli do zápasu opravdu s vervou a po 35. minutách vedli šestibrankovým rozdílem. Plzeň se zmohla jen na dva zásahy, kterými korigovala stav jednostranného klání, černožlutí pohodlně dokráčeli k bodovému zisku. Ten v nadstavbě o extra bod rozšířil Daniel Jouza, jenž se v pondělním duelu blýskl čtyřmi body. První kanadský bod v této kategorii si připsal Krocker. "Měli jsme rychlý vstup do utkání, kdy se nám povedlo vstřelit tři branky během deseti minut. Zbytek zápasu jsme Plzeň k ničemu nepustili a pouze jsme kontrolovali skóre," řekl v pozápasovém rozhovoru Marek Berka. "Na jih si jedeme pro body, protože poslední zápasy venku jsme jich rozdali až moc. Se Salzburgem budeme hrát poprvé v sezóně, tak uvidíme, s čím nás překvapí," dodává nejlepší střelec juniorky.

Bodově se z juniorů nejvíce daří Přemyslu Svobodovi (19+27), kterého následuje právě Markem Berkou (21+15). Třetí místo patří kapitánu Danu Bartošovi (20+12). Z beků je nejproduktivnější reprezentant kategorie U17 Ondřej Baláž (4+15). V brankovišti je jedničkou a jedním z klíčových hráčů Martin Pejsar.

Budějovické kolísání

Budějovice nezažívají v této fázi DHL Extraligy juniorů příliš povedené období a krčí se na jedenáctém místě tabulky. Venkovní trip po Slezsku pokračoval v podání Jihočechů zápasem ve Vítkovicích. Tam sice po první třetině prohrávali 0:2, ale v poslední části dokázali srovnat na 2:2. Zápas tedy došel až do samostatných nájezdů, ve kterých získaly bonusový bod Vítkovice, které se prosadily třikrát, zatímco Budějovice jen dvakrát.

Další utkání na domácím ledě dopadlo pro Budějovice o poznání lépe. Salzburg v napínavém duelu přestříleli a získali tři body za výhru 6:3. Hattrickem se v zápase blýskl Jan Tlačil. Jihočeši brankou Hrubce dosáhli i na bonusový bod a přidali do tabulky velmi důležitý bodový příspěvek. "Od začátku až do konce jsme odehráli kvalitní utkání se šikovným soupeřem. Když nás Salzburg dotáhl, vždy se nám podařilo odskočit opět na dvoubrankový rozdíl," byl po zápase spokojen budějovický trenér. "Klobouk dolů před kluky, jak to v téhle té sestavě odpracovali. Dohrávali utkání na pět beků, takže si sáhli na dno. Výkon byl podpořen také gólmanem, takže za dnešní výkon spokojenost," zářil Roman Fousek.

Bodování jihočeského celku vévodí Jakub Čížek (18+22), dva body za ním je nejlepší střelec Pavel Novák (24+14). V obraně je nejproduktivnější Daniel Dudáček (1+15). V brance se střídají Daniel Svoboda a Marek Dvořák.

Salzburg třikrát v řadě nebodoval

Salzburg leden začal šestizápasovou sérií výher, porazil například juniorku Sparty či Komety. V posledních třech duelech ale přišlo mírné vystřízlivění v podobě porážek. Slezský trip rakouskému celku nepřinesl ani bod, když podlehl Vítkovicím i Třinci. Následně v Budějovicích odehrál již zmiňované utkání, ve kterém nestačil poměrem 3:6 a nepřipsal si ani bonusový bod z nadstavby. Hráči Salzburgu tak vyšli třikrát bodově naprázdno a tuto sérii by zcela jistě rádi zastavili v sobotu doma proti Litvínovu.

Nejproduktivnějším hráčem Salzburgu je úkaz John Jason Peterka (32+42), jenž má na svém kontě neuvěřitelných 74 bodů z 34 utkání. Na druhé příčce je Elis Nikolai Hede (19+35). Z beků má nejvíce bodů Luka Nyman (4+25). V brance je jedničkou Florian Manuel Bugl