Honza je onkologickým pacientem a po chemoterapeutické léčbě přišel již po druhé o své vlastní vlasy. Letos Honzu Vrabce čeká maturitní ples s jeho třídou a jeho nejbližšími, proto požádal SPOLEK NOVÉ HÁRO o pomoc. Rádi bychom poděkovali i vám, našim fanouškům, kteří jste již přispěli. Jedeme v tom spolu!

Rozhovor s Honzou Vrabcem a s Lucií Staňkovou z Nového hára:

Příběh Honzy:

Zdravím,

jmenuji se Honza a za pár dní mi bude 17. Jsou to už tři roky, co mi lékaři diagnostikovali rakovinu. Během první chemoterapie jsem byl většinou v nemocnici nebo doma. Vypadávání vlasů jsem moc neřešil. Poté, co se mi nemoc vrátila a my se rozhodli znovu pro chemoterapii, která mi umožní chodit do školy a být mezi lidmi. Nechtělo se mi mít holou hlavu a dívat se na zvědavé pohledy lidí, které neznám a kteří neví o mém onemocnění. Také mě letos čeká ples s mou suprovou třídou a to mému přání mít paruku hodně pomohlo. Proto jsem začal hledat na internetu, až jsem našel jako světlo na konci tunelu spolek Nové háro.

HONZA VRABEC