Konto našeho srdce 30.11.2022
Autor: Libor Weber

Konto našeho srdce HC Verva Litvínov a Nadační fond FK Teplice doplatili lázně pro Nicolase

Nicolas Úbl je i přes nepřízeň osudu usměvavý a společenský devítiletý chlapec. Od narození je vážně nemocný v důsledku špatně vedeného porodu. Nicky trpí hydrocefalem, dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací, epilepsií, poruchou řeči a má problémy se soustředěním. V současné době se zotavuje po úrazu, kdy s ním upadl řidič sanitního vozu na schodišti v plzeňské nemocnici. Řidič nešikovně na Nicolase upadl a zlomil mu jeho doposud zdravou levou nohu. Na konci loňského roku podstoupil mladý bojovník Nicolas již osmou operaci, protože lýtková kost špatně srostla.

Maminka Ivana požádala Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov o pomoc, konkrétně o finanční příspěvek na intezivní rehabilitační pobyt v teplických Kamenných lázních. Zde se Nicolas po operaci začne učit znovu chodit.

Celková rehabilitace stojí 98 700 Kč. Letos v létě zorganizovali Petr Mikeš, František Biro a Martin Půlpán charitativní rockový koncert Metalboří a výtěžek 50 000 Kč převedli na transparentní účet Konta našeho srdce. Do celkové částky nám chybělo ještě doplatit 48 700 Kč. S pomocí přišel náš partnerský fotbalový klub FK Teplice a díky Nadačnímu fondu FK Teplice jsme zbylou částku doplatili na půl. Dva šeky na částku 24 350 Kč předali za Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov útočník Pawel Zygmunt, obránce Radim Šalda a Libor Weber. Za Nadační fond FK Teplice předávali obránce Jan Shejbal, vedoucí A týmu a legenda klubu Pavel Verbíř a člen dozorčí rady Nadačního fondu FK Teplice Admir Ljevakovič.

S partnery FK Teplice v tom jedeme spolu!

Fotogalerie

Zápasy - Dorost dnes

Skvěle! Dorost zasypal Slavii šesti góly a z Edenu veze tři body

Ve čtvrtek doma litvínovští dorostenci podlehli vedoucím Karlovým Varům, dnes na ně čekal další nepříjemný oříšek - druhá Slavia Praha. A Verva dokázala svého soupeře naprosto zaskočit.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Junioři​ smazali dvoubrankové manko, nakonec ale s Plzní padli

Mladí hráči Vervy zakončili první fázi soutěže osmi nezdary, posledním soupeřem byla plzeňská Škoda.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Dorost v desetigólové přestřelce podlehl Energii

Velmi tvrdý oříšek čekal na litvínovské dorostence, ti totiž doma směřili síly s aktuálně vedoucím celkem tabulky. A nutno podotknout, že svou kůži nedali vůbec zadarmo.
Více >
×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov