Spanilá jízda, která odstartovala z Litvínova, pokračovala přes České středohoří a vrátila se do mosteckého sportovního centra Benedikt, byla spojena s charitativní sbírkou na zdravotní péči pro tři rodiny s postiženými chlapci. Zdravotní stav těchto chlapců komplikovaně zasahuje do běžného života celé rodiny. Akci zorganizovala Nadace Unipetrol, hokejový klub Verva Litvínov a společnost Čepro. „V Čepru děláme motorkářské srazy již čtyři roky, a tak jsme letos uvítali nápad Nadace Unipetrol na společnou akci, během níž se podpořili ti, kteří nemají to štěstí být zdraví,“ upřesňuje Jan Duspěva, předseda představenstva společnosti Čepro.

„Před rokem jsme založili transparentní účet, který jsme nazvali Konto našeho srdce a jehož motem je pomáhat tam, kde je potřeba. A proto jsme byli součástí i této dobročinné akce,“ sděluje Jiří Šlégr, generální ředitel HC Verva Litvínov.

Vybrané finanční prostředky budou spravedlivě rozděleny na lékařskou péči pro nemocné chlapce, jejichž rodiče pracují buď pro skupinu Unipetrol, nebo pro společnost Čepro. Konkrétně třetinu vybrané částky dostane rodina třináctiletého postiženého Romana, který se potýká i s dalšími vážnými zdravotními komplikacemi, druhou třetinu získá rodina mentálně postiženého Jana, který je navíc pohybově omezen, a poslední část získá rodina šestiletého chlapce Svatopluka, který trpí kožním onemocněním nazvaným nemoc motýlích křídel.

„Chceme z této charitativní akce udělat tradici a již nyní začínáme plánovat pokračování spanilé jízdy na jaře příštího roku,“ říká Katarzyna Woś.

Za HC VERVA Litvínov přijeli na autogramiádu i hokejisté David Šesták, Marek Baránek a Martin Havelka. V rámci bohatého doprovodného programu účastníci mohli vidět akrobatickou show na speciálu Marka Hyky a vystoupení punkrockové kapely Pipes and Pints. Celá akce byla charitativní a vybíralo se do pokladniček na podporu 3 nemocných dětí. Celkem se vybralo 108.074,- korun. "Za celý klub bychom rádi poděkovali Nadaci Unipetrol, společnosti Čepro a.s. a všem motorkářům. Děkujeme všem, kteří podpořili dobrou věc, jedeme v tom spolu," uzavírá fundraiser klubu HC VERVA Litvínov Libor Weber.

Video z akce: