V šestém kolem litvínovští junioři stále neporaženi!

Litvínov v šestém kole zavítal pod Ještěd do Liberce. Litvínov se pyšní bilancí pěti zápasů bez prohry. V pěti zápasech ztratili litvínovští mladíci pouhý jeden bod v minulém kole doma proti Boleslavi. Litvínov přijel do Liberce za účelem tuto skvostnou bilanci prodloužit a to se mU také povedlo, když doslova přejel Liberec v poměru 5:0. V zápase se blýskli útočníci Šrámek 2+0,  Jurčík 0+3 a Smolka 1+1.

Už od první minuty byl Litvínov aktivnějším týmem. Již v první minutě mohl skórovat Smolka, ale Jelínek ho vychytal. V 6. minutě Litvínov roztočil kolotoč před libereckou brankou a Švarc našel ideálně postaveného Václava Čejku, který prostřelil Jelínka. Litvínov dál v náporu nepřestával, Procházka jen těsně minul přihrávku, která proskotačila brankovištěm. O chvilku později zahrozili i domácí, Nechvátal byl pozorný. Ve 14. minutě se blýskl skvělým reflexivním zákrokem Jelínek, když zneškodnil teč Švarce. Hned z dalšího útoku se do šance dostal Smolka, ale obrana jeho jedovatou střelu zablokovala. Liberec hrál od 17. minuty čtyřminutové oslabení, domácím se však skórovat nepovedlo. A tak je Litvínov málem potrestal, v oslabení se Šrámek proháčkoval až před Jelínka, ale ten jeho střelu schoval do své výstroje. Ve 22 minutě mohli domácí vyrovnat Bednárova střela zazvonila na tyč Nechvátalovy branky. V průběhu druhé třetiny se hra vyrovnala ve 28. minutě se po pěkném pasu od Mackala prosadil přesnou střelou k tyči Pavel Smolka. O dvě minuty později zahrozil také Liberec, když Psota jen těsně minul tyč Nechvátalovy branky. Vzápětí pálil Procházka, ale nevyzrál na Jelínka. Ve 35. minutě měli domácí asi nejblíže ke skórování, Kedršť vystřelil na Nechvátala a puk se málem došoural až za brankovou čáru, ale včas zasáhl jeden z litvínovských obránců. Ve 35 minutě dostal Litvínov výhodu další přesilové hry a tu využil střelou do růžku Jakub Šrámek. O pár minut později mohl přidat první branku domácích Psota, ale skvělý Nechvátal ho vychytal. Běželi čtyři vteřiny do konce druhé třetiny a za faul na Smolku bylo nařízenu trestné střílení, které Smolka neproměnil nastřelil tyč Jelínkovi branky. Ve 3. třetině Liberec výrazně přidal na pohybu, místy Litvínov i přehrávali, ale nebylo jim to nic platné. Protože hosté zariskovali a ve 45 minutě zkusili hru bez brankaře, tento risk potrestal agilní Jakub Šrámek střelou do prázdné branky. Liberec si ještě v průběhu třetí třetiny vytvořil několik šancí, ale Nechvátal dál odolal. A po pěkné akci se zvyšoval už na 5:0 pro Litvínov Jiří Mackal. Zápas už se jen dohrával, ale nakonec se naskytla ještě jedna šance ke skórování, tu však Trübenekr nevyužil. A tak Litvínov v Liberci vyhrál zaslouženě 5:0. Hosté si po velmi dobrém výkonu odvážejí tři body. Brankář Nechvátal vévodí po 6. Kole statistikám gólmanů, když v 6 zápasech pustil pouhých 7 gólů. Litvínov přivítá ve čtvrtek na svém ledě Plzeň, uspějí litvínovští borci i po sedmé v řadě? Ondřej Vlk