Litvínov dostal s Chomutovem pět gólů

Do Litvínova zavítal ve čtvrtečním odpoledne Chomutov. Domácí hráči v prvním vzájemném zápase podlehli Chomutovu vysoko 9:1 a i tento zápas se odehrával v podobném duchu. Litvínovští vyhráli v posledním zápase na ledě silné Sparty, ale doma tento výkon bohužel nepotvrdili. Chomutov v domácím prostředí porazil lídra skupiny Plzeň. Litvínovu v celém zápase nevycházela především obrana a špatná koncovka.
Chomutov byl od prvních minut lepším týmem, již v první minutě si zahráli hosté přesilovku, ale tu ještě nevyužili, i když během ní měli velký tlak. Poté zahrozil také Litvínov, ale Maštalířský odolával. V jedenácté minutě našel Huňady zcela volného Darka Hejcamana a ten poslal Piráty do vedení. Pět minut před koncem třetiny musel vytáhnout několik dobrých zákroků Soukup. V patnácté minutě však vyrovnal po pěkné akci Martin Mical za asistence Šimečka. O minutu později se mohl Chomutov dostat opět do vedení, ale Soukup byl na místě.
Ve druhé třetině Litvínov zlepšil pohyb a to se mu vyplácelo, Maštalířský se měl v brankovišti co ohánět. Ve 22. minutě měl Šesták obrovskou šanci, ale nastřelil jen ležícího gólmana. Poté hrál Litvínov oslabení po faulu Opatrného, ale Chomutov nic nevymyslel, naopak mohl inkasovat, kdyby Maštalířský včas nesklapl betony po střele Trübenekra. Ale tyto nevyužité šance Litvínov srazily, ve 26. minutě totiž strhl vedení zpět na stranu Chomutova Nicolas Hlava. O chvilku později jěště hostujícího gólmana ohrozil Kuchař, ale neuspěl. A tak opět udeřil Chomutov, Nikolas Hlava po pěkné akci vsřelil svojí druhou branku v utkání. A s domácími to vypadalo špatně, protože o dvě minuty později dal Chomutov další gól po akci Darka Huňady a stav byl už 1:4. Ve 37. minutě vypálil Fučík jen o centimetry nad branku. O minutu později bylo nařízeno trestné střílení za faul Svobody, ale hostující útočník na Soukupa nevyzrál.
Ve třetí třetině se utkání jen dohrávalo. Chomutov přidal ve třetí minutě posledního dějství další branku, když po zemi překonal Soukupa Dominik Tejnor. Ve 46. minutě bylo nařízeno trestné střílení za Cvrkův faul, ale ani teď na Soukupa nájezdník nevyzrál. Deset minut před koncem ani Kuchař nepřekonal Maštalířského, ten musel předvést skvělý zákrok. Do další šance se dostal Čeřovský, Maštalířský byl ale pět výtečný a jeho střelu ramenem vytáhl nad branku. Do konce zápasu se skóre už nezměnilo a Chomutov si odváží z Litvínova tři body.
Litvínov sehraje další utkání v sobotu na ledě Kladna. A další domácí zápas sehraje s lídrem skupiny ve čtvrtek od patnácti hodin. Přijďte i vy podpořit mladé litvínovské hráče! Ondřej Vlk