Zlaté časy českého hokeje, tak právě pod nimi se podepsala čtveřice skvělých hokejistů. Podmanili si litvínovské fanoušky, NHL i národní tým. Spolužáci z jedné třídy litvínovské sportovní školy a jejich přátelství nerezaví ani po letech, a tak se litvínovské legendy opět sešli na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Na pomoc Jiřímu Šlégrovi před časem kývl současný asistent národního týmu Robert Reichel a také jeden ze strůjců mistrovského titulu Martin Ručinský, kteří se dnes společně s týmem objevili na ledě, kde pomáhali pilovat přesilové hry.

V roli pozorovatele nabídnul pomocnou ruku i Robert Lang, který tento týden zavítal z USA zpátky do Čech a trénink sledoval z tribuny. Verva se v letošní sezóně v přesilových hrách trápí a hlavní trenér Jiří Šlégr avizoval již na konci října, že osloví své bývalé spoluhráče. „Přesilovky trénujeme každý den, víme, že to je alfa a omega všech zápasů. Dál na tom budeme pracovat, dokonce zvažuju, že bych oslovil Martina Ručinského a Roberta Reichela, jestli by nám nepřišli pomoct, říct nějaký názor ohledně těch přesilovek, něco poradit. My to nemusíme vnímat stejně jako lidé zvenčí. Nevím, jestli nám pomůžou, ale každopádně je oslovíme,“ říkal lodivod litvínovské Vervy.

Martin Ručinský a Robert Reichel jeho prosby vyslyšeli a aktivně se zapojili do trénování přesilových her. „Jsem rád, že jsme se po letech zase všichni z jedné třídy potkali v Litvínově, a že byli kluci i ochotní nám pomoci s přesilovou hrou. Nejen slovně a v kabině, ale že šli na led, kde ukázali i konkrétní věci. Věříme, že to pro nás bude přínosem. Není to jednorázová záležitost, domluvili jsme se, že budeme rádi využívat jejich pomoci klidně do konce sezóny,“ uzavírá Jiří Šlégr.

Video: