Rozhovory 04.06.2022
Autor: Ondřej Mach, foto: iihf.com

Litvínov? Nejlepší možnost, tvrdí Zile. Radil mu i Balinskis, týmu chce pomoct

Solidní stopu na severu Čech zanechal Uvis Janis Balinskis, svého krajana se nyní pokusí napodobit Kristaps Zile. Lotyšský obránce by se měl zařadit mezi jednu z nejvýraznějších tváří obměněné defenzivy Litvínova.

Pro čtyřiadvacetiletého beka se jedná o druhé zahraniční angažmá. Uplynulou sezonu dohrával ve švédském městě Örebro, teď vyzkouší českou extraligu.

„Byla to nejlepší možnost, proto jsem se tak rozhodl,“ věří Zile. „O soutěži už něco vím, zjišťoval jsem si informace. Hraje tam hodně kvalitních hráčů, navíc taky nějací Lotyši.“

Verva má z posledních let s podepisováním lotyšských hráčů solidní zkušenost. Velký progres v klubu udělal třeba právě Balinskis.

„Jasně, mluvil jsem s ním. Bavil jsem se taky s Oskarsem Cibulskisem, dali mi na klub dobré reference,“ popisuje Zile.

Rodák z Rigy disponuje zkušenostmi z KHL, ve které nastupoval celkem šest let. Generální manažer Pavel Hynek jeho výkony podle svých slov sledoval dlouhodobě.

Zileho hlavní devízou je obranná činnost, nebojí se ale ani zaútočit. „Myslím, že to fanoušci musí vidět sami. Budu se snažit co nejvíc pomoct týmu,“ ujišťuje.

„Sebedůvěra je důležitá, když jdete do nového prostředí. Snad to bude dobrá zkušenost, těším se,“ hlásí dál Zile.

Lotyšský reprezentant si aktuálně užívá odpočinek po světovém šampionátu ve Finsku. Jednalo se už o čtvrtou účast na MS v jeho kariéře, mimo jiné si zahrál taky na olympiádě v Pekingu.

„Užil jsem si to, hlavně atmosféru. Minulý rok jsme měli fanoušky jen na jednom zápase, letos to bylo naštěstí takhle. Jejich podpora byla fantastická,“ těší Zileho.

Kdy se připojí k týmu Litvínova, to ale zatím netuší. „Teď skončila sezona. Promluvíme si s generálním manažerem a uvidíme,“ zakončuje.

Zápasy - Dorost před 3 dny

Dorostenci v Táboře řádili, nasázeli mu deset branek

Dorostenci litvínovské Vervy rozstříleli Tábor vysoko 10:2. Hned šestkrát se dokázali trefit ve druhé třetině a u stejného počtu branek byl i nezastavitelný Bednařík.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Srdnatý výkon na body nestačil. junioři podlehli Spartě

Litvínovská juniorka se statečně rvala na ledě Sparty. S Pražany dokázala držet krok po celý průběh utkání. V závěru Matěj Maštalířský v dramatickém duelu srovnal na 4:4, ale sparťané přispěchali s rychlou reakcí, na kterou chemici nenašli odpověď.
Více >
Zápasy - Dorost 28.09.2023

Dorost uspěl na Kladně, rozhodl povedený start

Litvínovští dorostenci vyhráli na Kladně 3:2 i díky povedenému vstupu do utkání, kdy vedli 2:0. Poté si situaci lehce zkomplikovali, vítězný gól ale v 53. minutě vstřelil Bednařík.
Více >