Rozhovory 04.06.2022
Autor: Ondřej Mach, foto: iihf.com

Litvínov? Nejlepší možnost, tvrdí Zile. Radil mu i Balinskis, týmu chce pomoct

Solidní stopu na severu Čech zanechal Uvis Janis Balinskis, svého krajana se nyní pokusí napodobit Kristaps Zile. Lotyšský obránce by se měl zařadit mezi jednu z nejvýraznějších tváří obměněné defenzivy Litvínova.

Pro čtyřiadvacetiletého beka se jedná o druhé zahraniční angažmá. Uplynulou sezonu dohrával ve švédském městě Örebro, teď vyzkouší českou extraligu.

„Byla to nejlepší možnost, proto jsem se tak rozhodl,“ věří Zile. „O soutěži už něco vím, zjišťoval jsem si informace. Hraje tam hodně kvalitních hráčů, navíc taky nějací Lotyši.“

Verva má z posledních let s podepisováním lotyšských hráčů solidní zkušenost. Velký progres v klubu udělal třeba právě Balinskis.

„Jasně, mluvil jsem s ním. Bavil jsem se taky s Oskarsem Cibulskisem, dali mi na klub dobré reference,“ popisuje Zile.

Rodák z Rigy disponuje zkušenostmi z KHL, ve které nastupoval celkem šest let. Generální manažer Pavel Hynek jeho výkony podle svých slov sledoval dlouhodobě.

Zileho hlavní devízou je obranná činnost, nebojí se ale ani zaútočit. „Myslím, že to fanoušci musí vidět sami. Budu se snažit co nejvíc pomoct týmu,“ ujišťuje.

„Sebedůvěra je důležitá, když jdete do nového prostředí. Snad to bude dobrá zkušenost, těším se,“ hlásí dál Zile.

Lotyšský reprezentant si aktuálně užívá odpočinek po světovém šampionátu ve Finsku. Jednalo se už o čtvrtou účast na MS v jeho kariéře, mimo jiné si zahrál taky na olympiádě v Pekingu.

„Užil jsem si to, hlavně atmosféru. Minulý rok jsme měli fanoušky jen na jednom zápase, letos to bylo naštěstí takhle. Jejich podpora byla fantastická,“ těší Zileho.

Kdy se připojí k týmu Litvínova, to ale zatím netuší. „Teď skončila sezona. Promluvíme si s generálním manažerem a uvidíme,“ zakončuje.

Zápas - mládež 24.09.2023

Dorostenci v hektickém utkání padli s Motorem

Dorostenci stále nemohou najet na správnou notu, protože padli již počtvrté za sebou. Soupeři z Českých Budějovic však dělali pořádné problémy, skoro celou první polovinu zápasu vedli a v jednu chvíli měli dokonce dvoubrankový náskok. Motor však přetahovanou nakonec zvládl lépe, protože skóroval třikrát bez odpovědi domácích a po comebacku bere...
Více >
Zápas - mládež 23.09.2023

Junioři opět neuspěli, o výhře Českých Budějovic rozhodl hattrickem Pitel

Litvínovská juniorka čeká na vítězství už více než dva týdny, nepříjemnou šňůru se jim nepodařilo ukončit ani proti Českým Budějovicím. Ty vyhrály zejména díky povedeným vstupům do všech tří třetin, navíc ani jednou nepustily Litvínov do vedení. K výhře Motoru pomohl velkou měrou Richard Pitel, který si v dnešním duelu připsal hattrick.
Více >
Mládež 20.09.2023

Šéf akademie Tvrzník: Cílem je klidná sezóna. Změny jsme potřebovali jako sůl

Novým šéftrenérem litvínovské akademie se před letošním ročníkem stal Martin Tvrzník. Zároveň s Jakubem Petružálkem vykonává funkci hlavního trenéra litvínovských juniorů. Jak vnímá změny v mládeži a jak je spokojený se startem juniorky?
Více >