Černožlutí na výkon proti Pardubicím nenavázali

Po nedělním duelu s Dynamem měli fanoušci chemiků množství důvodů k optimismu. Tříbodová výhra, pět vstřelených branek a čisté konto pro Denise Godlu k tomu. Jenže střetnutí s extraligovým nováčkem armádě trenéra Vladimíra Országha nevyšlo podle představ...

Duel v Českých Budějovicích pro hostující Litvínov nezačal šťastně, během prvních pěti minut se hned třikrát musel bránit ve čtyřech. Motor jednu ze tří přesilových her využil a vedení domácího celku na startu druhé periody navýšil Radek Prokeš.

Verva se dvakrát přiblížila díky kontaktním gólům Patrika Zdráhala a Jiřího Fronka, Jihočeši si ale pokaždé vzali náskok zpátky. V závěrečné powerplay jejich výhru potvrdil trefou do prázdné klece René Vydarený.

„Měli jsme špatný začátek, když jsme byli třikrát vyloučeni. Celý zápas jsme za soupeřem zaostávali v bruslení i osobních soubojích. Celý zápas jsme dotahovali, ale hráli jsme profesorský hokej, se kterým jsme nemohli uspět,“ zhodnotil utkání stručně kouč Országh.

Jeho tým měl nyní dva dny na to, aby se připravil na bitvu se Spartou. Černožlutí naposledy proti týmu z hlavního města přerušili dlouhou sérii porážek, která se táhla od října 2018. Podaří se jim na tento úspěch navázat?

Kanadské bodování Severočechů vede Patrik Zdráhal (8+10), stejný počet bodů nasbíral matador Viktor Hübl (5+13). Z obránců se daří Janu Ščotkovi (2+10), v brankovišti je jedničkou Denis Godla.

Spartu nezastavíš? Pražané patří mezi kandidáty na titul

Chemiky nečeká nic lehkého, jejich další protivník totiž poskládal velice silný tým, který patří mezi hlavní aspiranty na zisk mistrovského titulu. Spartě se navíc až na pár klopýtnutí poměrně daří, aktuálně tak vede extraligovou tabulku před druhou Mladou Boleslaví.

Pražané v úterý zamířili do Brna, proti svému rivalovi ale vítězství neurvali. Kometa byla velkou část zápasu o krok napřed, hostům se podařilo srovnat až v čase 57:48 zásluhou Michala Řepíka. Už po 49 vteřinách prodloužení ale druhý bod Moravanům přisoudil kanonýr Peter Mueller.

„Utkání bylo velmi těžké pro oba týmy. Bylo v něm hodně soubojů a přesilovek. My jsme rádi, že jsme zápas nakonec dotáhli do prodloužení a jsme rádi i za získaný bod,“ prohlásil po zápase sparťanský trenér Miloslav Hořava.

Debut v brance Sparty si odbyla nedávná posila Alexander Salák. Brankář s mnoha zkušenostmi z KHL zaznamenal 20 zákroků, na víc než bod to ale nestačilo.

„Jsem rád, že mám první zápas za sebou. Soustředil jsem se pouze na svůj výkon. V prvních minutách byl pro mě zápas trochu speciální, ale postupem času jsem se dostával do tempa. Je fajn, že vezeme domů alespoň bod,“ okomentoval svou premiéru v rudém Salák.

Obránci Litvínova si musí dávat pozor na Michala Řepíka (17+16), který je nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem pražského výběru. Mezi obránci vyniká David Němeček (4+9), jistotu mezi třemi tyčemi zaručuje Matěj Machovský.

Sestavy z posledních utkání

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Štich – Jarůšek, Žejdl, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, M. Hanzl, Petružálek – Zygmunt, Helt, Fronk

HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Piskáček (A), Košťálek, Poizl, Němeček, Jurčina, Kalina – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Zikmund, Vitouch, Šmerha – Dvořáček