Tiskové zprávy 30.01.2020
Autor: Tisková zpráva

Litvínov dál posiluje, Verva získala útočníka Tomáše Pospíšila

Litvínov dále posiluje svůj kádr. Před koncem přestupového období míří na sever Čech český útočník Tomáš Pospíšil. V letošní sezóně patří k nejproduktivnějším hráčům slovenské extraligy.
Litvínovská Verva hlásí další posilu do útočných řad. Pod Krušné hory míří dvaatřicetiletý zkušený útočník Tomáš Pospíšil. Rodák ze Šumperka patřil k mládežnickým talentům českého hokeje a svými výkony v juniorech si vysloužil zahraniční angažmá v prestižní kanadské OHL. V pátém kole si ho vybrala v draftu NHL Atlanta Thrashers jako 135. hráče, ale do NHL se nikdy neprobojoval. Byl pravidelným mládežnickým reprezentantem a na tři zápasy si vyzkoušel i seniorský národní tým. V Americe si prošel farmářskou AHL a ECHL a poté se vrátil zpět do Česka. V extralize nastoupil do 401 utkání, ve kterých zaznamenal 167 kanadských bodů. 

V sezóně 2017/2018 se vydal na zkušenou do běloruské nejvyšší soutěže odkud zamířil do slovenské extraligy. Šikovný pravák má za sebou tři výborné sezóny, kde sbíral téměř bod na zápas. V letošním ročníku nastoupil do 41 zápasů a připsal si 42 bodů za 18 gólů a 24 asistencí. „Tomáš má velice povedenou sezónu, má zkušenosti z české extraligy a je to další posila do našich ofenzivních řad. Měl by nám pomoci posunout se výše v tabulce. Jeho extraligové zkušenosti budou určitě přínosem. Tímto krokem jsme také dále rozšířili kvalitu našeho kádru,“ přibližuje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Tomáše Pospíšila:

Žáci dnes

SOUHRN: Litvínovská pátá třída obsadila osmou příčku, podívejte se na průběh sezony

Jedno utkání zbývalo odehrát severočeským páťákům, ti o něj samozřejmě přišli kvůli pandemii koronaviru. Nade vší pochybnost by ale udrželi osmé místo a zakončili by na něm celý ročník. Jaký průběh měla celá sezona a kdo svými výkony vynikal?
Více >
Mládež před 2 dny

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky ke COVID-19

Prohlášení předsedy mládeže HC Litvínov, sportovní spolek.
Více >
Dorost před 2 dny

Jak se dařilo dorostenecký brankářům? Nejvíce se činil Čermák

Mladé naděje v neúplné sezoně obsadily dvanáctou příčku. Litvínovští úspěšně překonali nástrahy základní části a mířili do play off. To kvůli pandemii koronaviru neproběhne. Velký podíl na dobrém výsledku mají gólmani, v brankovišti Litvínova se vystřídali tři. Jak se jim vedlo v uplynulé sezoně?
Více >