...a po dobrém, bojovném výkonu, lze jedním dechem dodat. Tým od první minuty šel - někdy možná nervózně, ale vždy důsledně - za svým cílem. V prvních dvou třetinách otočil výsledek z 0:1 na 4:1 a v závěru si pohlídal vítězství 4:2. Třemi body (1+2) se na ní podílel Martin Jenáček, základním stavebním kamenem byl výkon Petra Fraňka v brance.

Svižný a zajímavý hokej nabídla úvodní dvacetiminutovka bitvy českého a moravského severu.

Domácí měli v úvodu blíže ke skórování, ale také hosté několikrát nebezpečně zaměstnali Petra Fraňka. Poprvé se prosadili Trličíkovi svěřenci, pohotovou tečí skóroval Šedivý v 6. minutě.

Litvínov bez Trávníčka a zraněného Majdana (ujal se druhých dveří na střídačce) a v prvním útoku s Janem Bojerem se dočkal v polovině třetiny.  Dvojnásobnou přesilovku (Burger, Húževka) využil obránce Richard Jareš, který tak střelecky navázal na své výkony v přípravě.

Pak doslova procedil kotouč ostrou ranou přes gólmana Roman Vopat a oslavil tak první extraligové domácí utkání v roli litvínovského kapitána. Kotouč se došoural za brankovou čáru.

Ve druhém dějství přečkala Benzina dvě oslabení a znovu se nadechla k náporu. Peter Jánský využil přiťuknutí spoluhráče a jinak blesková Málkova lapačka tentokrát na kotouč nedosáhla.

Pak se v oslabení blýskl únikem i koncovkou Martin Jenáček. Soupeřovi hráči jej už dostihávali, měl za sebou dlouhé střídání, tak za modrou čarou napřáhl a parádně trefil horní roh klece – 4:1.

Hosté nebyli v útoku neškodní, ale zastavoval je pozorný gólman Franěk, takže si jeho tým nesl do poslední dvacetiminutovku tříbrankový náskok. Soupeř do závěru nasadil místo Málka náhradníka Šindeláře.

Deset minut před koncem křesal plamének hostující bodové naděje Klimek, který se opřel do zpětné přihrávky a snížil na 4:2. Povzbudil tím úsilí svého týmu.

Další snahu hráčů v modrém neutralizovala pozorná defenzíva na čele s brankářem.
38 vteřin před koncem byl za vyhození kotouče vyloučen domácí obránce Kubát, Ostravané zkusili power play šest na čtyři, ale ta už výsledek ani na jedné straně nezměnila.

V této sezóně oceňuje klub poctou zazvonit na vítězný zvon zasloužilé fanoušky. Jako první Ultras Litvínov nominovali Atanase Beremova, který v minulém ročníku nechyběl ani na jediném litvínovském zápase (52 kol + play off).

Litvínov se přesvědčil, že i v omlazeném složení se může měřit s každým. Bojovností a zodpovědným výkonem dosáhl na cennou úvodní výhru, které tleskaly necelé čtyři tisícovky diváků.

Robert Reichel (Litvínov): "Pro nás to bylo po výsledkově nepříliš vydařené přípravě důležité utkání, které jsme potřebovali vyhrát. Za stavu 0:1 jsme byli trochu v křeči, ale poté, co jsme vyrovnali, jsme se docela uklidnili a gól na 2:1 nám opět dodal sebevědomí. Klíčová branka byla od Jenáčka na 4:1, kdy jsme se definitivně zklidnili a věřili, že již zápas dotáhneme do vítězného konce. Podržel nás dnes skvělým výkonem Petr Franěk. Celý zápas jsme bojovali a jsme rádi za vítězství."

Mojmír Trličík (Vítkovice): "Chtěli jsme hrát od začátku utkání aktivně, což se nám povedlo. Stejně aktivní byl i Litvínov, kterému bych chtěl pogratulovat. Vedli jsme, měli i další šance, které jsme bohužel nevyužili, a to nás poté přišlo draho. Domácí hráli dobře, bránili střední pásmo a ve třetí třetině si už utkání pohlídali."