branky: 16. Svoboda - 2. a 48. Reichel, 24. Kubinčák, 30. Kubát, 54. Dragoun

Jako černá a žlutá, jako den a noc, se proměnil Litvínov v úterní odvetě předkola play off na Slavii. Po nerozhodné první třetině vyhrál další dvě části shodně 2:0, celkově 5:1 a srovnal stav série na 1:1!

Tým ve změněné sestavě semknutě a neochvějně kráčel za výhrou, nezastavilo ho ani protivníkovo vyrovnání na 1:1.

Na třech brankách se podílel Robert Reichel (2+1), Viktor Hübl nasbíral dohromady tři asistence.
Ve čtvrtek a v pátek se od 18:10 hodin hraje v Litvínově! Předprodej startuje ve středu v 8:30 v pokladně ZS Ivana Hlinky (více v článku Play off - informace...)

1. třetina

Litvínov nastoupil v pozměněné sestavě. Do prvního útoku se posunul Jenáček a ve druhém se obnovila spolupráce Reichel - Lukeš, které doplnila dravost Majdana. Důraz ve třetím útoku mělo zajistit spojení Dragoun, Vopat, Trávníček a ve čtvrté formaci se představí Jánský, Gerhát a Saulietis. V obraně dostat opět příležitost Gula, v brance znovu Jaroslav Hübl.

Sudí Hribík a Šír poprvé přerušili hru už po 78 vteřinách hry, kdy Robert Reichel prakticky zpoza branky vyzrál na Slipčenka a otevřel skóre! Přihrával Juraj Majdan. Byla to už čtvrtá možnost hostů, Benzina na soupeře doslova vlétla a hned v první minutě rozparádila své fanoušky na tribunách.

V dalším průběhu se tempo kvalitního utkání rozkouskovalo. Ve 3. minutě se do tlaku znovu dostal Litvínov, na začátku 5. minuty se dlouho zkoumalo video, zda Slavia náhodou nevstřelila gól. Vzápětí se rušné situace vystřídaly před oběma brankami. .

V 9. minutě šli za katr krátce po sobě Trávníček a Svoboda, ve 12. minutě zase Kadlec. I druhé Trávníčkovo provinění Litvínov přečkal, ale krátce na to se přece jen trefil Svoboda, 1:1.

O lepší výsledek v této části se Benzina připravila vyloučeními, ubránit musela ještě trest Švarného. Opět po návratu provinilce přišla největší možnost, Hübl ale skvěle ustál Svobodovu dorážku.

2. třetina
Po 69 vteřinách hry vyprovokovali domácí hráči před svou svatyní potyčku, kterou menšími tresty odnesli Jánský a Sloboda. Litvínov byl i v úvodu prostředního dějství aktivnější a dočkal se odměny: Vojtěch Kubinčák za asistence Pilaře a Viktora Hübla znovu získal Severočechům náskok.

Vašíček a 63 vteřin po něm i Žižka byli potrestáni za nedovolené bránění, mezi tím musel Hübl čelit brejku Doležala. Minutovou dvojnásobnou výhodu Litvínov nevyužil, ale ve výhodě se dnes branky dočkat měl...

Když pykal Doležal, dostal se před brankou ke kotouči Karel Kubát a bekhendem proměnil - 1:3!

Litvínovská přesilovka při Doležalově provinění se po verdiktech sudích směrem k Viktoru Hüblovi a Punčochářovi rázem změnila v oslabení, které přešlo v přesilovku Slavie pět na tři.
Ubráněno! To běžela 36. minuta.

V závěru druhé části ještě Litvínov přišel na dlouhou dobu o obránce Pilaře, který po vyložené Lukešově šanci (mohlo být 1:4!) a protiútoku Slavie inkasoval 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Přesto mohli být Severočeši s touto dvacetiminutovkou navýsost spokojeni.

3. třetina
První čtyři minuty hosté zvládli a pak si aktivní hrou vynutili tři fauly soupeře po sobě! Dlouhotrvající výhodu pět na čtyři nakonec zužitkoval nechytatelně přesnou ranou do horního růžku branky Robert Reichel, asistovali Švarný a Viktor Hübl.

Šest minut před koncem vzal definitivně naději Růžičkovým svěřencům Michal Dragoun, který dokončil akci po vyložené šanci a střele Jánského.

Pražanům nepomohly ke korekci ani závěrečné dva tresty Guly a Vopata. Zápas přinesl 19 dvouminutových trestů (10:9) plus osobní desetiminutový Pilařův.

V sektoru fanoušků hostů vypukly oslavy!
Benzina splnila postupný cíl, po pražském úvodu série je stav 1:1!

Oba zápasy v Litvínově jsou tím pádem jisté. Kdo si ve čtvrtek vypracuje mečbol?
ČT vysílá na "čtyřce" druhý, páteční duel.

Ale hokeji naživo se nic nevyrovná.

Jiří Čelanský
: "Nám se na tomto zápase bude těžko hledat něco pozitivního. Od první minuty, kdy nás dostal Litvínov pod tlak, jsme si nebyli schopni za celých šedesát minut vytvořit nápor. Byli jsme horší v pohybu, k tomu přišla častá vyloučení. Litvínov byl jednoznačně ve všem lepší a zcela zaslouženě vyhrál."

Jiří Kučera: "Přistoupili jsme k zápasu o hodně lépe než v pondělí. Víc jsme bruslili, kombinovali, hráli jednoduše a vyjádřili to i střelecky. Jsme za jedno vítězství na Slavii rádi!"