Ve třetím zápase skupiny O umístění si Litvínov připsal druhou porážku. Znovu nedokázal dotáhnout do úspěšného konce dobře rozehraný zápas (vedení 2:0 a 3:1) a nakonec soupeři podlehl 3:4. Na poslední Mladou Boleslav má stále tříbodový náskok, protože Středočeši prohráli 2:4 v Edenu se Slavií.
Černožlutý tým má před sebou dva zápasy doma, v neděli se Slavií a v pátek s Mladou Boleslaví.

Do sestavy Vervy se po zranění vrátili: Martin Hujsa, který naskočil do hry ve čtvrté formaci s Lašem a Kafanem, a po jednozápasové pauze také František Gerhát.
První řada zůstala beze změny, ve druhé měl centr Jenáček na křídlech Ručinského s Trávníčkem a ve třetí Černý vedle sebe slovenské "mladé pušky" Majdana a Gerháta.

Varský tým povzbuzoval plný sektor hostů, kterému zdatně odpovídala enkláva jižní tribuny, což prospělo atmosféře zápasu.

Hned v první minutě zahrozil z brejku Kumstát. Domácí odpověděli ve 4. minutě Kubinčákem a vzápětí od modré Stříteským, který pálil tvrdě, ale vedle. V 5. minutě se poprvé připomněla Jenáčkova formace, zatím bez vážnější šance.

V 8. minutě Mensator s potížemi vytěsnil mimo tyče bombu Hübla a minutu na to Kumstát nedovoleně zastavil Ručinského. V závěru přesilovky se domácí znovu usadili v pásmu a už při hře pět na pět František Lukeš tečoval střelu Ručinského, 1:0.

Ve 13. minutě podrážel Brejčák a Volke chytil bekhend najíždějícího Deje. V 16. minutě se před brankou po střele Brejčáka od modré čáry prosadil při dorážce Jakub Černý a zvýšil náskok Vervy na 2:0.

Litvínov vyrostl a hned v 17. minutě měli na holi zvýšení Hübl s Kubinčákem při přečíslení dva na jednoho. Mensator Kubinčákovu střelu vyrazil a z protiútoku se narodilo Mockovo snížení. Záznam hry potvrdil, že kotouč prošel několik centimetrů za brankovou čáru, 2:1.

V 19. minutě poslali sudí ven Kubinčáka. V oslabení se blýskli oba domácí obránci, kteří byli na ledě: Černošek úspěšně zaútočil a Jareš si v útočném pásmu vynutil faul Skladaného. Takže se dohrávalo čtyři na čtyři.

Když domácí dohrávali zkrácenou přesilovku, 26 vteřin před návratem prvního provinilce přisedl na trestnou lavici Lučka, výhodu pět na tři domácí zužitkovat nestihli. Ve 23. minutě přihrával před branku Martin Jenáček a dříve než jeho přihrávku tečoval spoluhráč, udělal to nechtěně za něj protihráč. Kotouč šel do brankářova protipohybu a bylo to 3:1.

Ve 24. minutě se před jediného obránce soupeře dostali Hujsa s Kafanem, střelu prvního Mensator vyrazil. Faul Sýkory Litvínov nepotrestal a ve 27. minutě inkasoval, po úniku se v samostatné koncovce prosadil Kumstát, 3:2.

Ubránit Gulův trest Verva zvládla. Po návratu vyloučeného se tentýž obránce pustil do křížku s Tomášem Klímou a oba inkasovali menší trest za hrubost. Vylidněnější led změnu skóre nepřinesl. Ve 34. minutě hledal Hübl před odkrytou klecí volného Kubinčáka, který ale skákavý kotouč nezasáhl.

Útoky se střídaly vcelku rovnoměrně na obou stranách, brankáři byli pozorní a zdálo se, že domácí těsný náskok do přestávky uhájí. Ve 39. minutě ale rychlý protiútok skončil vyrovnávacím gólem Zaťoviče. Odpovědět mohl deset vteřin před koncem třetiny Kubinčák, ale trefil dobře postaveného gólmana. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Po změně stran hráči zpod Krušných hor evidentně přidali na bruslení. Největší závar před brankou způsobili ve 45. minutě, Mensator ležel, ale dopravit puk za jeho záda se nepodařilo... Ve 47. minutě za to Litvínov potrestal Sýkora, upravil na 3:4.

Oslabení o potrestaného Majdana Litvínov zvládl, Jenáček dokonce ohrozil Mensatora. Vachovec a posléze trest pro hráčskou lavici nabídli Vervě minutovou výhodu pět na tři. Lukešova střela do sítě neprošla, následoval oddechový čas. Po něm tým znovu zmáčkl protivníka, ale stav se nezměnil.

V závěru měl gól na holi Hübl, ale vyrovnání nepřinesla ani power play. Ze 4 168 diváků se tak radovala jen početná skupina fanoušků z lázeňského města.
Litvínov má před sebou další dva zápasy doma, ve kterých musí zabrat, nechce-li riskovat pád na poslední příčku.

Viktor Lukeš: "Nezačali jsme špatně, měli jsme dvoubrankový náskok a mohli zvýšit na 3:0, ale dostali jsme branku a náš tlak pomalu odezněl. Opět jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale nevážili jsme si toho, hráli jsme pak laxně a Vary nám ukázaly, že pokud si toho nebudeme vážit, nemůžeme sbírat body! Dostali jsme lekci z produktivity a prohráli."

Martin Pešout: "Přestože to bylo utkání play out, tak mělo svou kvalitu. Domácí měli výborný pohyb, dostali nás pod tlak. Měli jsme štěstí v koncovce, kdy jsme dvakrát vyrovnali se štěstím. Domácí hráli dvakrát dvojnásobnou přesilovku, v závěru i šest na čtyři, ale neproměnili, i proto asi dnes nevyhráli."