Poprvé v historii dobyl Litvínov Sazka Arénu! Pokořil druhý celek tabulky na jeho ledě 3:1, připsal si další tři body do tabulky a udržel šestou příčku. Bahenský, Šlégr a při power-play soupeře Hranáč se góly postarali o výhru. Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 1:1, obě branky padly v rozmezí jediné minuty v první třetině.

Litvínov nastoupil proti druhému celku tabulky bez zraněného Jana Bendy, do sestavy se naopak vrátil obránce Jan Hranáč.

Domácí začali aktivněji. Rozhodčí Kubeš poprvé vylučoval ve třetí minutě, kdy poslal na trestnou lavici Martina Tůmu. Litvínov se ubránil a sám udeřil v deváté minutě: na brankovišti se po akci Trávníčka a střele Tomase nejlépe orientoval Bahenský a z dorážky otevřel skóre. Odpověď Slavie na sebe nenechala dlouho čekat, za 49 vteřin srovnal stav Micka po objetí branky. V předposlední minutě úvodního dějství odešel za zdržování hry pykat Drtina a Litvínov dohrával přesilovku po změně stran.

Nevyužil ji stejně jako následný trest Žižky. Na konci vlastního oslabení ujel Klepiš, ale na Fraňka si nepřišel. Ve 26. minutě poslal sudí za katr hned dva litvínovské hráče najednou, Trávníčka a Bahenského! Dvě minuty dvojnásobného oslabení však Litvínov ustál. Pak Sup na jedné a Reichel na druhé straně trefili tyč a zápas se zhoupl do druhé poloviny. Ve zbytku druhého dějství se nic podstatného, až na několik šancí. I podruhé tak šly oba týmy do šaten za nerozhodného stavu.

Deset minut před koncem jej změnil Jiří Šlégr. Při signalizované výhodě z voleje dostal svůj tým do vedení. Pak zahřáli trestnou lavici domácí Novák a litvínovský Tůma. Jen co se Tůma vrátil do hry, byl za posunutí branky pět minut před koncem vyloučen Skuhrovec. Litvínovská obrana však znovu zafungovala znamenitě. Po šanci Vondrky si trenér Růžička vzal 61 vteřin před koncem oddechový čas a v poslední minutě odvolal brankáře. Deset vteřin před koncem se do opuštěné klece trefil Jan Hranáč a definitivně rozhodl o bodech! Sledovalo 5849 diváků.

Litvínov odskočil jedenáctému Znojmu (získalo dva body na ledě litvínovského nedělního soupeře v Liberci!) na deset bodů. V poslední čtvrtině jich nasbíral v osmi zápasech už 19.

Jiří Kalous: 'Je škoda, že jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili v částečném tlaku. Dalším rozhodujícím momentem bylo, že jsme neproměnili dvouminutovou přesilovku pět na tři, kdy jsme mohli získat vedení. To se nám nepovedlo a i proto jsme utkání dnes ztratili.'
Petr Rosol: 'Přežili jsme prvních deset minut, kdy měli domácí několik šancí. Pak jsem hru srovnali a myslím si, že to byl oboustranně vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás a výborným Fraňkem v brance. To asi rozhodlo.'