Tiskové zprávy 27.10.2021
Autor: Tisková zpráva

Litvínov posiluje útok. Ze zámoří přichází Matěj Chalupa

Vedení klubu se povedlo přivést zajímavou posilu. Na sever Čech míří útočník Matěj Chalupa, který s Vervou podepsal víceletý kontrakt. „Matěj je mladý útočník, který má už něco odehráno. Jsme rádi, že jsme se s ním dohodli a přes velké množství nabídek podepsal u nás v Litvínově. Mužstvo prochází přestavbou a přesně takový typ hráče jsme dlouhodobě hledali. Uvidíme, jak se předvede v zápasech, ale má v sobě velký potenciál. Věříme, že pomůže týmu a také, že ho angažmá u nás posune dále,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek

Třiadvacetiletý forvard je odchovancem Letňan, odkud ve starším dorostu zamířil do Plzně. Už v mládežnických letech patřil k talentům a řadil se vysoko v produktivitě soutěží. Pravidelně reprezentoval Česko v mládežnických reprezentačních výběrech. V extralize debutoval v sezóně 2016/2017 v dresu Plzně.

Ze západních Čech se přesunul na druhý konec republiky do Hradce Králové. V hradeckém Mountfieldu se vypracoval mezi stabilní členy A-týmu. V extralize nastoupil do 134 zápasů s bilancí 11 gólů a 30 asistencí. Ačkoliv nebyl draftován, zaujal svou hrou zástupce slavného Chicago Blackhawks, kde loni podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt. „Matěj je typ hráče, který má výborné bruslení. Je přímočarý a myslím si, že nám může hodně pomoci. Další věcí je zvýšení konkurence v našem týmu. Poslední extraligovou sezónu v Hradci měl velmi slušnou a loni byl v zámoří, takže už má za sebou určité zkušenosti. Počítáme, že nám pomůže směrem dopředu i dozadu. Očekáváme od něj rychlost a drajv, aby přinesl do mužstva novou energii,“ popisuje hlavní trenér Vervy Vladimír Országh.

V loňské sezóně po odchodu z Hradce nastupoval v AHL za tým Rockford IceHogs, který je farmou Chicaga. Ve 27 zápasech zapsal 7 bodů za 4 góly a 3 asistence. Letos se snažil probojovat na předsezónním kempu do NHL, ale neuspěl a rozhodl se pro návrat do Česka. Poprvé v kariéře tak oblékne litvínovský dres. „Měl jsem pár nabídek, ale ta od Vervy mi dávala největší smysl. Chci se ukázat a věřím, že dostanu i hodně prostoru. Z toho důvodu jsem se rozhodl podepsat právě v Litvínově,“ říká útočník Matěj Chalupa.

Statistiky Matěje Chalupy:


Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >