Leden je dalším měsícem, ve kterém si hokejisté extraligových klubů příliš neodpočinou. Litvínov čeká další utkání v náročném programu, tentokrát na Zimní stadion Ivana Hlinky přijedou Pardubice. Ty mají v současné chvíli velkou formu, z posledních deseti zápasů prohráli hokejisté z města perníku jen dvakrát. Dohromady si připsali 24 bodů z posledních 30 možných.

Dynamu tak naprosto po právu patří osmá příčka tabulky se ziskem 44 bodů. Celek z východu Čech neměl povedený vstup do sezóny, současnou formu však nelze popřít. Naposledy si Pardubice odvezly tři body z ledu silného Třince po výhře 4:1. Na jejich úspěchu se také podíleli dva jejich nejproduktivnější hráči – Matěj Blümel (12+8) a Kanaďan Anthony Camara (8+11).

Litvínovskou sérii zastavil Mountfield

Také domácí Chemici prožívají na přelomu roku povedenější část sezóny. Litvínov měl na kontě třízápasovou vítěznou sérii, v posledním utkání však nestačil na Hradec Králové. „Byl to bojovný zápas, ale my jsme byli málo aktivní. Hlavně v první polovině, kde šli domácí zaslouženě do vedení. V průběhu druhé třetiny jsme se zvedli, měli jsme několik dobrých šancí a snížili jsme, ale ve třetí třetině nás domácí dlouho do ničeho nepouštěli,“ hodnotil utkání hlavní trenér Vladimír Országh.

V utkání s královéhradeckým Mountfieldem dostal také mladý brankář Šimon Zajíček. Bylo to vůbec poprvé, co se nadějný strážce tří tyčí ukázal v litvínovském dresu od samotného začátku zápasu. „Dozvěděl jsem se to už asi týden dopředu, takže jsem se na to psychicky připravoval. Myslím, že jsem se s tím vypořádal dobře. Nervózní jsem nebyl, doufám, že dostanu další šanci,“ řekl Zajíček po zápase.

Momentálně Vervě patří desátá příčka se 32 body. Souboj o poslední postupové příčky do play-off je nicméně vyrovnaný, v těsném závěsu se na Litvínov dotahují Vítkovice, Olomouc a Zlín. Litvínovský celek nicméně stále trápí zranění, do utkání s Mountfieldem nezasáhali David Honzík, Samson Mahbod, Martin Havelka, František Gerhát, Lukáš Válek, Přemysl Svoboda, Patrick Kudla ani Daniel Kolář.

Verva čeká na domácí tři body s Pardubicemi téměř dva roky

Vzhledem k nepříznivým výsledkům obou celků v posledních sezónách se Litvínov s Pardubicemi často potkával v barážích či tabulkách o udržení. V letošní sezóně se zatím dvakrát radovali Východočeši, kteří dokázali Litvínov porazit dvakrát shodně 2:1.

Poslední výhru za tři body na domácím ledě si Litvínov připsal s Dynamem 12. března 2019 (6:3), nicméně v rámci skupiny o udržení. V základní části zvítězila Verva na domácím ledě za tři body naposledy 3. února 2019, zápas tehdy rozhodl ve třetí třetině Jan Ščotka.

Z celkového pohledu ale patří Perníkáři spíše k oblíbenějším soupeřům litvínovského celku, z posledních deseti zápasů se Litvínov radoval z výhry hned sedmkrát. Další setkání Vervy s Dynamem je tentokrát na plánu v neděli 10. ledna, úvodní buly bude vhozeno tradičně v 15:30.