Po šedesáti letech nastoupí litvínovští hokejisté v dresech, které jim připomenou první sezónu v nejvyšší soutěži. Klub ve spolupráci s pamětníky připravil věrné kopie prvních dresů, ve kterých nastoupil tehdejší Litvínov do prvního utkání po postupu do nejvyšší soutěže. Slavnostního zápasu se zúčastní i pět hráčů, kteří první sezónu v nejvyšší soutěži odehráli. Z osmi žijících hráčů pozvání přijali Jaromír Hudec, Bohumil Mraček, Zdeněk Zíma, Josef Bruk a Vladimír Kýhos. „Je to oslava významného jubilea nepřetržité účasti šedesáti let v nejvyšší soutěži. Vybrali jsme jeden z posledních domácích zápasů základní části symbolicky, kdy před šedesáti lety postupovali litvínovští hokejisté do nejvyšší soutěže,“ říká ředitel marketingu Jan Klobouček.

Speciální edice historických dresů bude čítat symbolicky šedesát kusů. Dvacet čtyři dresů včetně štulpen a návleků na kalhoty je připraveno pro A-tým, osmnáct dresů hráčů, kteří nastoupili do první sezóny v nejvyšší soutěži v roce 1959 a osmnáct dresů bez jména poputuje fanouškům do fanshopu. Dresy A-týmu, ve kterých nastoupí k celému utkání proti Liberci budou včetně štulpen a návleků na kalhoty v sadě vydraženy pro podporu charitativního projektu Konto Našeho Srdce. „Vybrali jsme dresy z první sezóny v nejvyšší soutěži. Připravili jsme jejich věrnou kopii, co se týče loga, nápisu i barev. Fotografie byly samozřejmě černobílé, takže jsme se radili s pamětníky tehdejší doby a sestavili tak nejvěrnější možnou kopii původního dresu. Dresy nebudou sublimované, ale bude na nich vyšité logo, číslo i nápis na hrudi, takže se fanoušci mají na co těšit,“ přibližuje Jan Klobouček.