Do Litvínova míří zkušený univerzál, který v posledních letech nastupoval především v obranných řadách. Třicetiletý urostlý Kanaďan se narodil v Nigerii, ale už od svých mládežnických let působil v kanadských mládežnických soutěžích. Zářil především v juniorské OHL, kde sbíral téměř bod na zápas.

V seniorském hokeji se výrazněji prosadil ve farmářské AHL, kde si díky svým výkonům vysloužil povýšení do NHL a v sedmi zápasech za Calgary Flames si připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. Nastupoval také ve třetí nejvyšší americké soutěži ECHL, zahrál si i v KHL v dresu Chabarovsku. Okusil i slovenskou extraligu, ze které zamířil do Švédska. „Akim urostlý hráč s výborným čtením hry a na svojí výšku i výborným bruslením, očekáváme od něj především důraz, tvořivost a podporu útoku,“ říká Jiří Šlégr.

Statistika Akima Aliua: