Ve vzájemných zápasech Kometa - Litvínov to vypadá tak, že kdo chce vyhrát, musí mít Kašpara.

"No já jen doufám, že to bude platit i další zápas." (směje se)

Jak těžké to pro Vás dnes bylo, vzhledem k tomu, že jste stál proti svému bývalému týmu?

"Nebylo to těžké. Sice jsem tu hrál, ale takové zápasy pak prostě bývají. Už jsem takových odehrál víc. Samozřejmě motivace je asi trošku větší, ale je to dané spíše tím, jaký je to tým. My jsme moc rádi, že jsme ty tři body urvali. Hodně jsme je potřebovali."

Slíbil jste klukům v kabině něco za ty tři body?

"Ano, ano. Něco tam hodím do kasy."

Změnila se nějak Kometa od té doby co jste odešel?

"Určitě tam nějaké změny budou, ale táhnou to pořád ti stejní."

Dnes jste dal druhý gól od příchodu do Litvínova a na další jste nahrál. Byl to pro Vás zatím jeden z nejlepších zápasů za Litvínov?

"Já jsem rád, že to tam spadlo. Momentálně se nám nedaří celému týmu dávat góly. Takže jsem rád, že jsme dnes dali čtyři plus jeden do prázdné brány."

Jak jsou pro vás tyto body důležité v honbě za play-off?

"Hodně důležité. Hlavně z toho důvodu, že jsme v posledních čtyřech zápasech získali jen tři body. Navíc, jak jsem už říkal, dáváme strašně málo gólů, takže doufám, že tohle bude impuls do dalších zápasů. A že nám to pomůže."

Vnímali jste, že jste to rozhodli v době, kdy v bráně Komety stál mladý gólman, kterého jste nakonec vyhnali z branky?

"To je úplně jedno kolik mu je let. Já si myslím, že je to dost kvalitní gólman. Teď je sice mladý, ale myslím si, že se o něm ještě hodně uslyší."

Co rozhodlo v dnešním zápase?

"Asi v té první třetině, kdy jsme dali rychlé tři góly. Bohužel jsme pak dostali, ale nesložili jsme se z toho a jeli jsme dál. Myslím, že dnes jsme víc chtěli."

Zatrnulo ve Vás, když po Hanzlovo gólu v oslabení Kometa snížila?

"Tak je to samozřejmě nepříjemné. Stávat by se nám to nemělo. To stejné, jak jsme dostali gól na konci druhé třetiny. Dnes jsme to ale ubojovali."

Nebyli jste až překvapení po té první třetině, že vedete o dva góly?

"Já jsem překvapený nebyl, nevím jak kluci. Myslím, že my jsme začali hodně dobře a nějak nám to tam spadlo. Už bylo načase, aby nám tam něco takto napadalo. Jak říkám, my jsme se střelecky trápili posledních pár zápasů."

Když jste se chystali na Kometu, bylo to hlavně o přípravě na jejich první útok?

"Chystali jsme se na celý tým. Všichni se snaží hrát stejně. První útok je trošku specifický, oni si tam tak jezdí a mají trošku víc volnosti. Na to se úplně připravit nedá, spíše jen dávat pozor, když ti kluci jsou na ledě."