Co říct k zápasu, ztracené derby?

Ztracené tři body, je to škoda. Nehráli jsme dobře. Hráli jsme nekoncetrovaně, nelepí nám to. Místo toho, abychom se snažili nějak to domlátit do branky, tak zbytečně moc vymýšlíme. Je to horší a horší.

Rozhodly přesilovky?

Určitě ano. Měli jsme hodně vyloučení, na to navazují přesilovky. Soupeř dal gól z přesilovky, my ne. Věřím, že kdybychom takhle dali góly my, tak by zápas dopadl jinak.

Jak jsi říkal, trápí vás už delší dobu, že často až moc kombinujete. Fanoušci čekali, že se to přes pauzu změní, ale je to tam pořád.

My se snažíme. Ale je to těžké, když to nelepí. Hráč, který může vystřelit, si pak na tu střelu nevěří a hledá nahrávku. Z toho to vzniká. Střela by byla mnohdy lepší, než nahrávka.

Vidíš to i u sebe?

Říkám to právě podle sebe. Já to vidím, když mám puk mezi kruhama, tak první co mě napadne, je přihrávat. Místo toho, abych měl první v hlavě střelu. Teď už se to trochu zlepšilo, začal jsem víc střílet. Stále to ale ještě není ono. Věřím, že to musí přijít, když budeme všechno cpát do brány.

Bylo sympatické, že jste to ani za stavu 3:0 nezabalili

Tak my nemůžeme zabalit nic, jestli chceme pomýšlet na playoff. Věděli jsme, že když dáme dva rychlé góly, tak to bude ještě otevřené. Na konci jsme to dohráli na tom, aby příští zápas byl o 100% lepší!

Vnímal jsi, že jste tu prohráli po více než třech letech?

To jsem vůbec nevěděl. Neměli jsme to v hlavách.

Účet derby je 7:5 pro Chomutov, co tomu říkáš?

Možná se to odráží i od tabulky. Začátek sezóny byl výborný, a pak to začalo postupně upadat. Piráti mají dobrý tým, měli trápení, ale teď se zvedají. Hrají jednoduchý hokej, nehraje se proti nim vůbec dobře. Dneska byli bohužel lepší.

Bude to teď honička o playoff mezi vámi a Zlínem?

Určitě. Tabulka je jaká je a my potřebujeme vyhrávat každý zápas, abychom co nejvíce bodovali a dostali se minimálně do předkola.

Klíčový bude zápas s Energií?

Pro nás je každý zápas klíčový. Potřebujeme bodovat proti všem, co budeme ještě mít. Musíme hrát samozřejmě jinak, než dnes, jestli na playoff chceme pomýšlet.