Bílí Tygři Liberec - HC Litvínov 4:3 po prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Holec (Cikhart), 31. Nezbeda (Starý), 58. Cikhart (Nezbeda), 63. Cikhart (Starý) – 19. Stehlík, 22. Limanovský (Myšák, Stehlík), 49. Fišer

Bílí Tygři Liberec: Švejdová (Čajan) – Holec, Moc, Starý, Kovář, Hampl, Kollert – Šimáněk, Jiruš, Pojsl, Pokorný, Jansa (C), Pray, Strnad, Cikhart, Jakubec, Nezbeda, Folda.

HC Litvínov: Štěpka (Žák) – Vovesný, Jonák, Kroupa, Háva, Miškovič, Baláž – Fišer, Limanovský, Vopat, Nikl, Skuhrovec, Myšák (C), Slavík, Stehlík.

Rozhodčí: Antonín – Komínek, Vašíček.

První třetina byla od obou týmů opatrnější a sebevětší šance v ní byli k vidění zřídka. První větší šanci měli na holích Liberečtí, jenže Štěpka si s dobrým pokusem poradil. Ve čtrnácté minutě měl Liberec další dobrou šanci na skórování. Jeden z hráčů Liberce tvrdě vypálil, jenže litvínovský brankář si opět bravurně poradil. V devatenácté minutě zahrozili i Litvínovští a byla z toho branka! Lukáš Stehlík vyřešil rychlý kontr dva na dva střelou zápěstím, která zaplula přesně do růžku brány a chemici se mohli radovat – 0:1.

Stejně jako konec, tak i začátek třetiny měli lepší Litvínovští. Po třiašedesáti vteřinách hry ve druhé třetině parádně přihrál zpoza brány Myšák na hůl Prokopa Limanovského, který střelou do poloprázdné brány poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 0:2! V polovině utkání se už ale podařilo vstřelit branku i Liberci. Ve hře čtyři na čtyři si našel odražený kotouč od zadního mantinelu v brankovišti Tomáš Holec a s chladnou hlavou ho poslal do prázdné brány – 1:2. O minutu později už bylo vyrovnáno! Lukáš Nezbeda po několika dorážkách protlačil kotouč za brankovou čáru a bylo srovnáno – 2:2.

Ve třetí třetině dlouho ne a ne padnout branka, až přišla devětačtyřicátá minuta. V té Jaroslav Fišer vyšťoural kotouč z pod lapačky Čajana a v pádu poslal kotouč pod ležícím brankářem do brány – 2:3. Litvínovští směřovali za vítězstvím, o to však přišli dvě minuty před koncem utkání! Jan Cikhart poslal před Štěpkou stahovačkou obránce „na párek“ a parádní střelou bekhendem rozvlnil síť – 3:3. Za tohoto stavu se šlo do prodloužení. V něm rozhodl druhou brankovou v utkání Jan Cikhart, když další pěknou ranou bekhendem mezi betony gólmana ukončil dnešní střetnutí ve prospěch svého týmu.