HC Litvínov - HC Kometa Brno 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Limanovský, 26. Jonák (Myšák), 30. Myšák (Stehlík) – 3. Malý (Jedlička), 18. Konečný (Rašovský), 39. Kala (Konečný, Holemý), 40. Jedlička (Malý), 52. Meluzín (Sedláček, Konečný), 60. Sedláček

HC Litvínov: Štěpka (14. Žák) – Vovesný, Jonák, Kroupa, Háva, Miškovič, Baláž – Fišer, Puczek, Limanovský – Vopat, Nikl, Skuhrovec – Myšák, Slavík, Stehlík.

HC Kometa Brno: Vystavěl (Martinčík) – Henzl, Dujsík, Bouzek, Sedláček, Kala, Šujan, Furch – Žák, Holemý, Konečný – Čoupek, Bartes, Holotík – Meluzín, Jedlička, Malý – Rašovský, Hledík.

Rozhodčí: Kika – Gančařík – Rožánek.

V první třetině se hrál pro diváky atraktivní hokej, ze kterého vzešly tři branky. Už ve třetí minutě utkání to byli hráči Komety, kteří se radovali ze vstřeleného gólu. Jakub Malý se prezentoval parádní ranou bekhendem do šibenice, na kterou neměl Štěpka šanci zareagovat – 1:0. Litvínovští odpověděli v šesté minutě v přesilové hře. Prokop Limanovský pláchl brněnské obraně a přesnou ranou zápěstím rozvlnil síť – 1:1. Dvě minuty před první sirénou šli do vedení opět Brněnští. Jakub Konečný se rychle zorientoval v brankovišti Severočechů a propasíroval kotouč do sítě – 2:1.

Ve druhé třetině pokračovalo ofenzivní představení od obou týmů. V šestadvacáté minutě využil skrumáže v brankovišti Brna Vojtěch Jonák, který dotlačil puk za brankovou čáru – 2:2. V polovině utkání dokonali Litvínovští obrat a šli do vedení! Jan Myšák si najel na přihrávku od Stehlíka a i z těžké pozice vstřelil branku – 2:3. Závěr třetiny ale patřil Kometě. V čase 38:05 vyrovnal Adam Kala, který se štěstím překonal hostujícího brankáře Žáka – 3:3. Dílo zkázy dokonal jedinou vteřinu před koncem třetiny brněnský Maroš Jedlička. Ten si našel kotouč u pravé tyče a pohotově jej se sirénou poslal do sítě – 4:3!

Ve třetí třetině utkání se už tak pohledný hokej nehrál, když se Kometa zatáhla a bránila své vedení. Deset minut před koncem utkání mohl vyrovnat Stehlík, jenže brankář Komety skvěle zasáhl. O minutu později rozhodli o svém vítězství Brněnští. Erik Meluzín dostal rychlou přihrávku a ranou z první poslal kotouč za záda Žáka – 5:3. Litvínovští se ke konci utkání pokusil o snížení v power-play, ale inkasovali. Jan Sedláček poslal kotouč do prázdné brány, čímž uzavřel brankový účet dnešního utkání – 6:3.