HC ZUBR Přerov - HC Litvínov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Svozil, 48. Ryšavý (Kolařík), 60. Kleniar (Chytil, Raška) – 36. Stehlík (Miškovič), 41. Puczek

HC ZUBR Přerov: Postava (Suchánek) – Kaprál, Holík, Raška, Svozil, Zábranský, Brázda, Zeman – Štíbr, Kolařík, Hradil, Rýšavý, Fencl, Petr, Kleniar, Gréč, Hanák, Tarnoczy, Chytil, Jobánek, Kundrátek.

HC Litvínov: Štěpka (Žák) – Vovesný, Jonák, Kroupa, Háva, Miškovič, Baláž – Fišer, Puczek, Limanovský, Vopat, Nikl, Skuhrovec, Myšák, Slavík, Stehlík.

Rozhodčí: Vrba – Axman, Hanzlík

V první třetině se hrál opatrný hokej, žádný tým nechtěl inkasovat, což se také povedlo. Na šance však v první třetině zvítězili chemici. Tu první si vytvořili ve třinácté minutě, jenže přerovský brankář Postava předvedl parádní semafor. V patnácté minutě byla k vidění další obrovská šance Litvínova! Marek Slavík nejprve obkroužil bránu, jenže kotouč do prázdné svatyně Přerova nezasunul. O několik chvil později měl po skvělé přihrávce svého spoluhráče poloodkrytou bránu tentýž hráč, jenže ani tu se mu nepodařilo trefit, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině už branky k vidění byly. Pět minut před koncem druhé třetině vystihl rozehrávku Litvínova Stanislav Svozil a metr za modrou čárou vypálil. Štěpka na jeho pokus sice viděl, jenže s dělovou ránou přerovského obránce si nedokázal poradit a domácí šli do vedení – 1:0. O minutu později se své branky dočkali i hosté! Lukáš Stehlík projel podél mantinelu do útočné třetiny, naznačil přihrávku na svého spoluhráče a bleskurychle vypálil zápěstím. Na jeho překvapivou ránu nestihl Postava zareagovat a bylo vyrovnáno – 1:1.

Třetí třetina nabídla skvělou podívanou se smutným koncem pro Severočechy. V jednačtyřicáté minutě se dostal do samostatného úniku Jiří Puczek, který parádním blafákem oklamal Svozila a poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení – 1:2. O sedm minut později se ale Přerovu povedlo vyrovnat. Štěpka neudržel kotouč ve své výstroji a vyrazil ho před sebe. Tam si ho našel nikým nehlídaný Martin Ryšavý, který neměl problém poslat kotouč do sítě – 2:2. Pětatřicet vteřin před koncem bylo rozhodnuto. Chytil našel před prázdnou bránou volného Patrika Kleniara, který pohotově z první poslal kotouč za záda přesouvajícího se Štěpky – 3:2. Na tuto branku už nedokázali Litvínovští odpovědět a Přerov se mohl radovat z důležitého vítězství.