HC Litvínov - HC Vítkovice Steel 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Puczek (Skuhrovec, Baláž), 10. Vopat (Puczek), 20. Puczek, 28. Stehlík (Myšák, Limanovský), 35. Puczek (Skuhrovec, Vopat), 45. Myšák (Stehlík, Limanovský), 57. Vopat (Myšák, Jonák) – 23. Ivan (Pastor, Tvrdý), 46. Pastor (Kočí, Ivan), 58. Pastor

HC Litvínov: Žák (Štěpán) – Vovesný, Jonák, Kroupa, Háva, Miškovič, Baláž – Fišer, Puczek, Limanovský – Vopat, Nikl, Skuhrovec – Myšák, Slavík, Stehlík.

HC Vítkovice Steel: Dolíška (21. Slíž) – Smolka, Hranický, Kočí, Bystroň, Hájek, Plánka, Havlík – Tvrdý, Zajíc, Hudeček – Krejsa, Stibor, Schauer – Makovec, Kubík, Pastor – Ivan.

Rozhodčí: Antonín – Komínek, Vašíček.

Vstup do utkání měli Litvínovští parádní, když si během první třetiny vytvořili tříbrankový náskok. Už po čtyřiašedesáti vteřinách Vítkovice inkasovaly. Jiří Puczek nahodil kotouč od modré čáry na bránu, čímž překvapil Dolíšku, který kotouči v cestě do sítě nedokázal zabránit – 1:0. V desáté minutě to bylo už o branky dvě! Jan Vopat si našel odražený kotouč na hraně brankoviště a pohotově jej poslal do poloprázdné brány – 2:0. Třetí zásah přidali chemici minutu před první sirénou. Jiří Puczek dostal trochu prostoru na kruzích a vypálil. Jeho dělovka zamířila přesně do růžku brány a Dolíška byl opět bez šance – 3:0.

Vstup do druhé třetiny se naopak povedl lépe hostům. Ivan Ivan dobře stínil Žákovi, který kotouč vyrazil pouze před sebe. I tam byl ale připravený útočník Vítkovic a i z těžké pozice poslal kotouč za brankovou čáru – 3:1. V osmadvacáté minutě už to ale byli zase Severočeši, kteří zvedali ruce nad hlavu. Jan Myšák se prezentoval parádní individuální akcí, po které připravil skvělou pozici pro Lukáše Stehlíka, který vstřelil čtvrtou branku svého týmu – 4:1. Pět minuty před koncem druhé třetiny vstřelili Litvínovští „bůra“. Jiří Puczek si našel vyražený kotouč a rychlou střelou zápěstím ho poslal přesně tam, kam chtěl – 5:1.

Ve třetí třetině se strhla gólová přestřelka. Po pěti minutách hry oplatil Stehlík přihrávku Janu Myšákovi, který se prosadil střelou do protipohybu gólmana – 6:1. O minutu později padla branka na druhé straně hřiště. Vítkovice zatlačily obranu Litvínova, čehož využil hostující David Pastor, který dal svému týmu ještě malou jiskřičku naděje – 6:2. Tři minuty před koncem už ale bylo definitivně rozhodnuto. Jan Vopat dostal průnikovou přihrávku a jel sám na Slíže. Toho překonal pěknou ranou do růžku brány a Litvínovští mohli slavit první tři body na turnaji – 7:2. Radost jim nezkazila ani třetí branka Vítkovic. David Pastor upláchl domácí obraně, roztáhl si Žáka a kotouč mu chladnokrevně zasunul mezi betony – 7:3.