„Byl jsem na svatbě mého kamaráda, a tam mi to oznámil táta,“ přibližuje šťastný okamžik Kristian Reichel. „Jednání proběhla o víkendu a bylo to celkem rychlé,“ pokračoval pro klubový web. „Oddychl jsem si, protože jsem si uvědomil, že jdu správným směrem,“ říká syn Roberta Reichela. „Hrozně moc to pro mě znamená, ale na druhou stranu mám před sebou ještě dlouhou cestu,“ dodal jedním dechem.

Litvínovský odchovanec zvolil svérázný přístup, v roce 2017 opustil černožlutý tým a zabydlel se v klubu Red Deer Rebels. Další kroky vedly do AHL, kde působil v kádru Manitoba Moose, což je farma právě Winnipegu. „Vyhrál jsem se na farmě,“ popisuje poslední roky své kariéry.

Kristian díky smlouvě rozšíří litvínovskou plejádu hráčů, jenž působili v NHL. Pokusí se navázat na Roberta Reichela, který v zámoří odehrál nespočet zápasů. „Táta byl nadšený, ale teď to samozřejmě bude těžké. Udržet se tam a zvládnout to,“ pravil útočník Winnipegu. Reichel podepsal dvoucestný kontrakt, který začne platit od příští sezony.

„Doufám, že mi bude umožněno trénovat s Litvínovem, abych se udržel ve formě,“ řekl s úsměvem severočeský rodák. Aktuálně se totiž Reichel připravuje sám. „Ráno a dopoledne trénuji, poté mám čas na osobní věci,“ popsal svůj den. „Oslava nové smlouvy se teprve chystá,“ dodal jedním dechem mladý centr.

Na začátku roku to vůbec nevypadalo, že by Reichel mohl o usilovat o NHL. Přišlo dvouměsíční zranění a mladík odehrál „jen“ 39 zápasů, ve kterých se připsal 17 bodů. „Nebylo to příjemné na psychiku, ale zvládl jsem to,“ shrnul minulou sezonu. Častý reprezentant zažil i ústrky, když nebyl jako jeho spoluhráči draftován. „Náznaky tam byly, ale nakonec to prostě nevyšlo,“ dodal s klidem.

„Druhá část minulé sezony byla skvělá, bohužel do toho zasáhla vyšší moc a zdraví bylo přednější,“ řekl na konto celosvětové pandemie koronaviru. „Bylo to zvláštní, protože v zámoří se zprvu nic nedělo,“ přiblížil situaci okolo nemoci covid-19. „Nebylo to příjemné, ale naštěstí to ustupuje,“ popsal situaci. „Letěli jsem akorát na zápas do Millwaukee, a tam nám všechno oznámili,“ ohlíží se po mimořádné situaci Kristian Reichel.

Jméno Reichel bude v NHL pořádně vidět, protože do zámoří nejspíše nastoupí i Kristianův bratranec Lukas Reichel. Ten by měl být draftovaný hodně vysoko, nicméně slavné jméno není záruka úspěchu. „Všichni si mysleli, že hraji díky protekci, ale v Americe se kouká především na výkony,“ přiblížil začátky své kariéry. „Nebylo to příjemné, protože mě s ním srovnávali a doufali, že budu stejně dobrý jako on,“ dodal na adresu svého otce.

Na závěr rozhovoru zavzpomínal na roky, kdy působil v černožlutém dresu. „Myslím si, že mi to hodně pomohlo, protože jsem si zvykl na dospělý hokej,“ řekl na adresu svých prvních startů za litvínovské áčko. „Vervu sleduji pořád, ale doufám, že se kluci zvednou,“ pokračoval.

„Rád bych se do Litvínova jednou vrátil, protože tu jsou skvělí diváci. Pro mě byla čest hrát za Litvínov,“ uzavřel celé povídání.

Celý rozhovor s Kristianem Reichelem: