V pondělí večer vznikl první rozhovor s Markem Černoškem po jeho dohodě s HC BENZINA Litvínov. Prostějovský rodák se vrací do známého prostředí, měl by v dresu staronového působiště nastoupit už ve víkendových zápasech O2 extraligy.

Téměř nemáte moravský přízvuk...

"Vždycky ho získám, když se na chvíli vrátím na Moravu. Ale jsem už přece jen docela dlouho pryč," říká 33-letý obránce, který v Litvínově působil již v letech 1999 - 2001.
Tehdy přišel z Plzně výměnou za Josefa Straku. V letošním ročníku extraligy nastoupil za Spartu k 33 utkáním.

Proč jste si vybral právě a Litvínov a co bylo důvodem vašeho odchodu ze Sparty?

"Pokud vím, Litvínov sháněl obránce a ozval se mi přímo Robert Reichel, s férovou nabídkou, což bylo pro mě důležité. Mě ve Spartě končila v dubnu smlouva, konkrétní nabídku na novou jsem zatím nedostal a tak jsme začali jednat. Dohodli jsme se, nabídka dvouletého kontraktu byla pro mě dostatečně pádným důvodem."

Byl jste ve Spartě málo vytěžovaný?
"To ne, já nehrál hlavně proto, že jsem byl zraněný. Když jsem byl zdravý, nastupoval jsem pravidelně, celkem ve třech pětkách. Stál jsem přes svátky v prosinci a teď pro zranění od 11. ledna. Ale začal jsem už trénovat a na páteční zápas budu připravený, 14-ti denní pauza není zas tak moc."

Jaké máte vzpomínky na vaše první litvínovské působení?
"Jen dobré! Zažil jsem tady dvě série play off proti Spartě, vítěznou čtvrtfinálovou se Zlínem. Hráli jsme tam poslední kolo základní části a hned za čtyři dny první utkání play off. Oba duely jsme ve Zlíně vyhráli a doma pak postoupili. Dobrá byla i parta, rád vzpomínám."

Které spoluhráče z té doby znovu potkáte?
"Pamatuju si Karla Pilaře, Vantu Hübla, vlastně i brankáře Jardu, myslím, že už s námi chodil jako junior trénovat. Taky Michala Trávníčka, Jenase, znám Vopyho, Skuhráka, v nároďáku jsem se potkal s Peterem Jánským a Frantou Lukešem. Osobně znám hodně kluků ze současného kádru, vlastně je spíš míň takových, které neznám."

S jakým číslem budete v Litvínově hrát?
"Zatím nevím, doufám, že bude volná čtyřka. Měl jsem ji v Litvínově první rok. Druhou sezónu přišel Honza Hranáč, byl starší, tak jsem si vzal čtyřiačtyřicítku."

Dříve jste pod Krušnými horami trénoval s boxery. Pokračujete v tom?
"Ne, v Litvínově to začalo a skončilo. Chodili jsme na tréninky spolu s Davidem Balázsem a Karlem Pilařem docela dlouho, dva roky. A pravidelně, jednou týdně. Do Mostu do oddílu. Trénovali jsme kondici normálně s boxery, jen jsme nechodili mezi provazy. Klasický box v tom nebyl, oni jsou boxeři hrozně rychlí. Ale na fyzičku to vůbec nebylo špatné."

Malý rychlodotazník nakonec:

Zájmy, záliby?
"Přes léto hraju golf a rád si taky zajdu na kulturu."

Oblíbený film?

"Je jich spousta, mám rád francouzské a české komedie. Těžko vyberu jeden."

Herec, herečka?
"Ivan Trojan z českých herců, ze zahraničních nikoho vyloženě oblíbeného nemám. Stejně tak ani herečku."

Jídlo, pití?

"Já jsem všežravec. Na pití si rád dám dobré červené víno a nemusí být zrovna moravské."

Rodina?
"Manželka se jmenuje Alena, syn Max Marek. Jsou mu dva měsíce, narodil se na docela významný den, 17. listopadu."

Bydlení?
"Budu muset později něco pohledat, už kvůli malému. Teď se soustředím hlavně na hokej, Na byt bude čas třeba o reprezentační pauze. Zatím budu v Litvínově sám."