Tiskové zprávy 26.07.2023
Autor: Vladislav Kollert

Marek Slavík se vrací do Slavie, k dispozici bude na střídavé starty

Loňský vítěz kanadského bodování juniorské extraligy stráví nadcházející sezónu v prvoligové Slavii Praha, kde vypomůže v rámci střídavých startů.

Marek Slavík prožil v loňském ročníku velice úspěšnou sezónu - jako první litvínovský hráč od sezóny 2005/2006 dokázal vyhrát kanadské bodování juniorské extraligy. V 52 utkáních si juniorský asistent kapitána připsal 62 bodů za 25 branek a 37 asistencí a zařadil se tak do historických tabulek chemiků.

V loňské sezóně si vyzkoušel také dospělý hokej. Na dvě utkání vypomohl v Sokolově, jedno utkání odehrál v druholigovém Mostě a dva starty si připsal v pražské Slavii. Právě do posledního zmíněného působiště se pro letošní ročník vrací. 

Marka jsme do Slavie pustili co nejdříve, aby si tam stihl vybudovat pozici. Když výkony potvrdí, mohl by dostat zajímavou roli. Budeme ho sledovat a se Slavií jsme ve spojení. Musí tam pracovat za každé situace, pak dokáže rozvinout potenciál, který v něm je," říká na Slavíkovo konto sportovní manažer Tomáš Vrábel.

Zápasy - Dorost dnes

Dorost nadělil poslednímu Kladnu půltucet branek

K dalšímu utkání vyrazili litvínovští dorostenci na led poslední Kladna. Z desetibrankové přestřelky vyšla nakonec lépe Verva, která veze na sever Čech tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Dorost ztratil dobře rozehraný zápas s Motorem, přesto bere aspoň bod

Základní část Extraligy dorostu se pomalu blíží do svého finále. V dalším zápase Litvínov přivítal na svém ledě jihočeský Motor.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři na úvod nadstavby svedli s Motorem tuhou bitvu!

Mladí hráči Vervy mají za sebou první duel nadstavby, který byl na jihu Čech dlouho ve znamení čekání na úvodní gól.
Více >