Klub 21.01.2019
Autor: Ondřej Vlk

Martin Ručinský byl uveden do Síně slávy českého hokeje!

Litvínovský odchovanec Martin Ručinský byl v úterý slavnostně uveden do Síně slávy českého hokeje.
S hokejem začínal v Litvínově a už v mládežnických letech bylo jasné, že z Martina Ručinského roste velká osobnost. Pravidelný reprezentant s národním týmem posbíral řadu medailí. S dvacítkou bral bronz, v seniorské reprezentaci se třikrát radoval z titulu mistra světa, byl součástí zlatého olympijského kádru z Nagana a přidal i bronzovou medaili z OH v Turíně. Za reprezentaci odehrál 176 utkání a stal se velkou osobností českého hokeje.

Nedílnou součástí jeho bohaté kariéry bylo působení ve slavné NHL. V neslavnější lize světa odehrál 998 zápasů za týmy Quebec Nordiques, Edmonton Oilers, Montreal Canadiens, Colorado Avalanche, Dallas Stars, New York Rangers, Vancouver Canucks a St. Louis Blues. Po svém návratu do Česka zakotvil na tři sezóny ve Spartě Praha odkud zamířil zpátky domů na sever Čech do mateřského Litvínova. V Litvínově po svém návratu odehrál pět sezón a v roce 2015 s ním získal vysněný mistrovský titul, když patřil k hlavním pilířům největšího litvínovského úspěchu v historii klubu. Po této sezóně na vrcholu ukončil svou aktivní kariéru. 

V úterý byl uveden do Síně slávy českého hokeje jako osmý litvínovský hráč. 

Reportáž ze slavnostního uvedení:

Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.
Více >