Rozhovory 01.12.2021
Autor: Kamila Stříteská

Matěj Chalupa: Soustředil jsem se na náš výkon

Matěj Chalupa se připojil k litvínovskému týmu v průběhu sezony. Jeho posledním extraligovým angažmá byl Hradec Králové, z jehož ledu odjeli chemici v úterý bez bodového zisku.

Matěji, odehrál jste první utkání na hradeckém ledě od dob vašeho odchodu z Mountfieldu. Cítil jste větší emoce oproti zápasům s jinými soupeři?

Připravoval jsem se jako na každé jiné utkání. Vůbec jsem neřešil, že jsem tady hrál. Podobné myšlenky jsem si do hlavy nepouštěl. Snažil jsem se soustředit na svůj výkon a na náš tým.

Poté co jste se upsal Litvínovu, dostáváte více prostoru na ledě. Cítíte důvěru od trenérů?

Ano, důvěru cítím. Pana Růžičku znám ještě z Hradce. Čím víc času budu trávit na ledě, tím víc bodů časem přibyde. Hlavní jsou ale body týmu, takže na sebe moc nekoukám.

Kde se podle vás zápas rozhodl? Vstup do první třetiny nebyl vůbec špatný...

Měli jsme výbornou první část. Ve druhé třetině jsme mohli odskočit na 1:4. Měli jsme trestné střílení, jezdili jsme sami na bránu. Kdyby se nám pravděpodobně podařilo vstřelit tyto dva góly, tak bychom vítězství uhráli.

Když Hradec Králové vyrovnal, začal vás tlačil a byl ho plný led...

Třetí třetinu jsme neodehráli dobře. Nyní se musíme připravit na další zápas, který nás čeká v pátek.

Z vašeho pohledu je ztrátou, že jste proti Mountfieldu nedokázali bodovat? Myslíte, že jste mohli nějaké body odvézt?

Po bodech jsme sahali. V první třetině jsme hráli dobře, ve druhé jsme měli několik vyložených šancí, které jsme nedokázali proměnit a mohli jsme odskočit na 1:4. Je to tedy velká škoda, že jsme nakonec odjeli s prázdnou.

Změnil se s příchodem Vladimíra Růžička herní styl Litvínova? Dá se hra přirovnat ke hře Hradce, když tu trénoval?

Ano, dá se říct, že to je podobné. Chceme hodně napadat a mít připravenou obranu. Myslím si, že to je víc aktivnější než v minulosti.

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >